„Pomyśl, jaka niesamowita szansa została odebrana Janowi” – Jones ostro o zarzutach Reyesa

Jon Jones nie zdzierżył kolejnego medialnego przytyku ze strony Dominicka Reyesa, wplatając też do swojej odpowiedzi Jana Błachowicza.

Były już mistrz kategorii półciężkiej UFC Jon Jones haruje medialnie od kilku dni, odpierając zarzuty, jakoby przeniósł się do kategorii ciężkiej w obawie przed rewanżowym starciem z Dominickiem Reyesem.

Sam Dewastator, który sposobi się teraz do wrześniowej walki z Janem Błachowiczem o zwakowane przez Bonesa, chętnie lansuje zresztą taką narrację. Nie ma wątpliwości, że Jones poczuł, iż w kategorii półciężkiej już nie daje rady, preferując rywalizację z większymi, ale wolniejszymi i gorszymi technicznie rywalami w 265 funtach.

Co ciekawe, w najnowszym wywiadzie z ESPN.com podobną tezę wysnuł nieukrywający zainteresowania konfrontacją z Jonem Jonesem Francis Ngannou.

– Myślę, że waga ciężka może być dla Jona Jonesa nawet łatwiejsza niż waga półciężka – powiedział Kameruńczyk. – W wadze ciężkiej biją oczywiście mocniej, ale nie ma tej samej techniki, nie ma tego samego oktagonowego IQ.
Pod powyższym cytatem opublikowanem na Instagramie dwie wymowne emotikony dodał właśnie Reyes, zadowolony niewątpliwie, iż Ngannou potwierdził jego słowa.

Lakoniczny komentarz Dewastatora nie uszedł uwadze Jona Jonesa, który szybko postanowił wyjaśnić Dominickowi Reyesowi, jak się sprawy mają.

– Zapracowałeś na swoją szansę walki o tytuł mistrzowski i przegrałeś – napisał w komentarzu Jones. – Wiem, że rozdziewiczenie, które ci zafundowałem, musiało być bardzo przygnębiające, ale już pora, abyś zostawił to za sobą.

– Zamiast próbować rozpętywać jakąś idiotyczną kampanię, wedle której nadal przed tobą uciekam, powinieneś mi raczej podziękować – kontynuował. – Pomyśl trochę – niesamowita szansa została odebrana Janowi. Powinieneś być po prostu wdzięczny i trzymać gębę na kłódkę.

W jakim dokładnie kontekście Bones wspomina w powyższym wpisie Cieszyńskiego Księcia? Czy Amerykanin sugeruje, że to właśnie z polskim zawodnikiem – a nie z Reyesem – skrzyżowałby rękawice, gdyby jednak pozostał w 205 funtach? Nie do końca wiadomo.
Obecnie Jon Jones sposobi się do debiutu w kategorii ciężkiej, do którego zamierza solidnie się przygotować, nabierając masy. Nie wiadomo póki co, kiedy stoczy kolejny pojedynek i kto będzie jego rywalem.

Dominick Reyes i Jan Błachowicz skrzyżują rękawice 26 września w ramach gali UFC 253, która odbędzie się w Las Vegas lub w Abu Zabi.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Śmieci jednego są skarbem dla drugiego” – Jones reaguje na mistrzowski status walki Błachowicz vs. Reyes

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply