BellatorRizin Fighting Federation

Pomimo iż wygrał, Patricio Pitbull chce rewanżu z Kleberem Koike Erbstem!

Kleber Koike Erbst i Patricio Freire podsumowali pojedynek, jaki stoczyli podczas gali Bellator vs. RIZIN FF.

Nie tak pojedynek z Patricio Freire w ramach noworocznej gali Bellator vs. RIZIN wyobrażał sobie Kleber Koike Erbst.

Brazylijski Japończyk nie miał pomysłu na pokonanie wyrachowanego Pitbulla, ustępując mu w szermierce na pięści oraz kopnięcia i nie będąc w stanie zaprząc do działania swojego parteru. W rezultacie przegrał jednogłośną decyzją sędziowską, a tym samym końca dobiegła jego seria siedmiu zwycięstw od czasu rozstania z KSW.

– To było trochę upokarzające, prawda? – powiedział podczas konferencji prasowej po gali Koike. – Przepraszam.

– Po raz pierwszy przegrałem w RIZIN. Ale to nie wszystko. Wszyscy w Japonii wierzyli w zespół RIZIN. A nasz zespół dzisiaj przegrał, co mnie bardzo smuci.

– Wiedziałem, że to mocny zawodnik i wiedziałem, że to będzie trudna walka. Wiedziałem, że tak będzie wyglądała. Tego się spodziewałem.

– Największa różnica między nami polegała na jego wierze w siebie. Uważam, że wierzył w siebie bardziej niż ja. Jest oczywiście bardzo mocny, jest numerem jeden P4P poza UFC, ale jeśli między nami była różnica, to polegała ona właśnie na wierze we własne umiejętności.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie ukrywał Pitbull, dla którego była to pierwsza w karierze walka w Japonii.

– Od dziecka oglądałem PRIDE i uważam, że RIZIN to następca PRIDE – powiedział. – Cieszę się więc, że mogłem tutaj wystąpić. To od dzieciństwa było moje mareznie.

– Czuję się bardzo dobrze. Cieszę się, że pokonałem mocnego przeciwnika. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem walczyć w Japonii.

– Szczerze mówiąc, walka okazała się bardzo trudna – przyznał 35-latek. – Bardzo dobrze unikał moich ataków. Pojedynek był dla mnie trudniejszy, niż się spodziewałem. Cieszę się, że wygraliśmy.

Pomimo iż walkę skończył w glorii zwycięzcy, Pitbull z wielką chęcią stanąłby do rewanżu z Kleberem Koike Erbstem, tyle że tym razem z tytułem mistrzowskim na szali.

– Chcę ponownie z nim walczyć – powiedział Brazylijczyk. – Dobrze unikał moich uderzeń, a ja unikałem jego parteru. To była duża walka. Pomimo że obaj jesteśmy mistrzami, nie walczyliśmy o tytuł mistrzowski. Na tak dużych galach chcę walczyć o pas.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button