KSWPolskie MMA

„Podszedł do mnie i mówi…” – trener Okniński zdradził, dlaczego bardzo szanuje Damiana Janikowskiego

Trener Mirosław Okniński wyjaśnił, dlaczego ma dużo szacunku do Damiana Janikowskiego.
W obszernym wywiadzie, jakiego udzielił Hubertowi Mściwujewskiemu z MMABNB.pl, trener Mirosław Okniński zapowiedział, że ręki Arturowi Szpilce po jego walce z Denisem Załęckim na High League nie poda.

Zupełnie inny stosunek warszawski trener ma natomiast do Damiana Janikowskiego. Co prawda kilka lat temu w drodze do walki wrocławianina z Szymonem Kołeckim Mirosław Okniński nie szczędził mu mniej lub bardziej wyszukanych przytyków, ale jak zdradził, po wszystkim Damian Janikowski mu zaimponował. W jaki sposób?
– Mam do niego duży szacunek – powiedział. – Walczył z Kołeckim. Przed walką były tam jakieś napinki. Oczywiście mówiłem, że on dostanie, że będzie tak i tak.

– Ale po walce podszedł do mnie i mówi: spoko, trenerze, jest ok. Ja mówię: super, ja nic do ciebie, Damian, nie mam, bo dla mnie ta walka była mega sportowa.

– Wygrał Szymon Kołecki, był lepszy, ale Damian jest bardzo dobrym zawodnikiem. Ogólnie mega się zachował i w porządku.

– Mam szacunek dla Damiana Janikowskiego. Przykro mi tylko tyle, że przegrywając tam 3-4 razy, nie wyciągnął wniosków i nie zmienił jakoś swoich przygotowań i cały czas się trzyma tego, co się trzymał. Ale i tak Damian robi postęp. Mimo tego.– Bo na przykład z Pudzianem się nie lubimy. Mam jakieś tam swoje zaszłości. Ja nie lubię jego, on nie lubi mnie. A Janikowski? Była walka sportowa, Szymon wygrał, podaliśmy sobie ręce i okej.

Damian Janikowski przegrał wówczas – do walki doszło w grudniu 2019 roku – z Szymonem Kołeckim przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Miał co prawda swoje dobre momenty, ale nie był w stanie skończyć Kołeckiego.
Do akcji wrocławianin powróci już 10 września, podczas gali KSW 74 stając w szranki z Tomem Breese.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button