„Pochodzę z polskiej rodziny, a mój ojciec ma na imię Jan, ale…” – Michael Bisping rozdarty w temacie walki Błachowicz vs. Teixeira

Były mistrz kategorii średniej UFC Michael Bisping podjął się wytypowania walki Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą, przyznając, że serce mówi jedno, a rozum drugie.
Już jutro około godziny 22:30 czasu polskiego w Abu Zabi Jan Błachowicz stanie do drugiej obrony pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej, krzyżując pięści z rozpędzonym serią pięciu zwycięstw, zaprawionym w bojach Gloverem Teixeirą.
Pojedynek ten zwieńczy kapitalnie zapowiadającą się, biało-czerwoną galę UFC 267, w ramach której w oktagonie zobaczymy także Marcina Tyburę, który podejmie Alexandra Volkova, oraz Michała Oleksiejczuka, który pójdzie w tany z Shamilem Gamzatovem. Komplet informacji o gali – godziny transmisji, rozpiska – tutaj.

Analizy przed UFC 267

Analiza walki Błachowicz vs. Teixeira
Analiza walki Tybura vs. Volkov
Analiza walki Oleksiejczuk vs. Gamzatov

Najwięcej mówi się oczywiście o polsko-brazylijskiej potyczce na szczycie 205 funtów. Tej właśnie walce przyjrzał się też na kanale BT Sport były mistrz kategorii średniej UFC Michael Bisping.

Okazuje się, że Brytyjczyk widzi walkę inaczej aniżeli faworyzujący dość wyraźnie Cieszyńskiego Księcia bukmacherzy…– Ciągle zmieniam zdanie, naprawdę – powiedział Hrabia, zapytany o typ na starcie Błachowicza z Teixeirą. – Wiele o tym myślałem i… W pewien sposób mam wrażenie, że pas mistrzowski jest przeznaczeniem Glovera Teixeiry. Nie do końca w takie rzeczy wierzę, ale sam tak się czułem, gdy to ja dostałem szansę walki o pas. Mając zaś na uwadze, ile napracował się Teixeira, żeby tu dotrzeć, to ten pas wydaje się jego przeznaczeniem. Jakby gdzieś w gwiazdach zapisano, że któregoś dnia zostanie mistrzem.

– Ale! – zaznaczył, podnosząc głos. – Pochodzę z polskiej rodziny! Mój ojciec ma na imię Jan! Nie ma więc opcji, żebym stawiał przeciwko polskiej sile! Rozum mówi więc „Glover”, ale moje serce krzyczy „Jan Błachowicz”.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Stawiam więc na Jana wyłącznie z tych względów. I zgadzam się, że to bliska walka. Szala będzie się przechylać to na jedną, to na drugą stronę. To będzie fantastyczne widowisko. Nie mogę się doczekać. Tak, stawiam na Jana.

Dla Glovera Teixeiry będzie to drugie podejście w karierze do mistrzowskiej walki. W 2014 roku zmuszony był uznać wyższość ówczesnego mistrza Jona Jonesa, przegrywając jednogłośną decyzją. Gdy w latach 2016-2017 przegrał przez nokauty z Anthonym Johnsonem i Alexandrem Gustafssonem, na karku mając już 38 lat, wydawało się, że bezpowrotnie stracił szansę na powrót do rozgrywki mistrzowskiej.
Broni Brazylijczyk jednak nie złożył – podobnie zresztą jak Jan Błachowicz po licznych porażkach w latach 2015-2017. Zwyciężając pięć ostatnich walk, Glover Teixeira utorował sobie powtórnie drogę do walki o tytuł mistrzowski.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply