Piotr Strus awansował na 1. miejsce w rankingu ACB – pojedynek o złoto na horyzoncie?


Piotr Strus ugruntował pozycję najważniejszego kandydata do walki o pas mistrzowski kategorii średniej ACB z zasiadającym na jej tronie Albertem Duraevem.

Zwycięstwem z Fernando Gonzalezem podczas sobotniej gali ACB 87 w Nottingham Piotr Strus utorował sobie drogę na pierwsze miejsce w rankingu kategorii średniej czeczeńskiej organizacji, przewodząc w ten sposób grupie pościgowej za mistrzem Albertem Duraevem.
Warszawiak wygrał cztery z dotychczasowych pięciu walk pod sztandarem ACB. Jedna – ta z Mikhailem Kolobegovem – zakończyła się pierwotnie punktową porażką Polaka, ale w wyniku złożonego przezeń protestu zmieniono ją na no-contest.

Polski zawodnik nie ukrywa, że chce teraz walczyć o złoto z Duraevem.

Biorąc pod uwagę, że jego starcie z Maczetą było w planach już wcześniej, wydaje się, że w istocie niebawem reprezentant warszawskiego Berkut WCA Fight Team stanie do prawdopodobnie najważniejszej walki w karierze.

Obchodzony przez Duraeva ramadan dobiega końca 14 czerwca, wobec czego realnym terminem jego potyczki z Polakiem jest sierpień lub wrzesień.

*****

Nigeryjski Lunatyk, Maia jak Floyd i obywatelka świata – cztery wnioski z UFC Chile


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *