Polskie MMA

Piotr Niedzielski i Daniel Skibiński ruszają na podbój Wiednia

Zawodnicy Ankosu MMA Poznań Piotr Niedzielski i Daniel Skibiński wystąpią w sierpniu na gali WFC 20 w Wiedniu.

Dwaj zawodnicy poznańskiego Ankosu MMA Piotr Niedzielski (6-1) i Daniel Skibiński (6-3) wystąpią na gali WFC 20, która odbędzie się 27 sierpnia w Wiedniu.

W limicie kategorii lekkiej Niedziela, którego seria pięciu kolejnych zwycięstw została ostatnio zatrzymana w walce o pas mistrzowski organizacji Total Extreme Fighting Championship przez Lukę Jelcica, skrzyżuje rękawice z miejscowym zawodnikiem Josefem Leitnerem (5-1), który wygrał trzy ostatnie pojedynki.

Natomiast będący na fali trzech wiktorii Skiba nadal czeka na nazwisko swojego rywala. 25-latek ostatnio widziany był w grudniu ubiegłego roku, na gali Runda 5 wypunktowując Rafała Lewonia. W swoim sportowym CV ma też zwycięstwa nad Ireneuszem Ziółkowskim czy Mariuszem Radziszewskim.

World Free Fight Challenge to uznana europejska organizacja, która organizuje gale głównie na Bałkanach. W przeszłości w ringu WFC występowali Polacy Grzegorz Jakubowski, Michał Materla, Łukasz Jurkowski, Antoni Chmielewski, Maciej Górski, Piotr Hallmann i Piotr Wawrzyniak oraz m.in. Francis Carmont, Alexander Shlemenko, Dennis Siver, Paul Daley czy Evangelista Santos. Na gali WFC 20 oprócz Polaków wystąpią także dobrze znani polskim kibicom Vaso Bakocevic oraz Svetlozar Savov.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button