UFC

„Pierwszy raz w karierze tak się czuję” – Krzysztof Jotko zabrał głos po porażce z Brendanem Allenem

Krzysztof Jotko opublikował w mediach społecznościowych wpisy, w których krótko podsumował nieudane starcie z Brendanem Allenem.

Nie tak sobotni wieczór w Las Vegas wyobrażał sobie Krzysztof Jotko. Podczas gali UFC Fight Night Polak poszedł w oktagonowe tany z Brendanem Allenem w starciu, które stanowić miało dlań przepustkę do czołowej piętnastki wagi średniej.

Walka nie ułożyła się jednak po myśli Jotki. Wytrąciwszy Allena z równowagi po nieudanym kopnięciu, Polak zainicjował walkę na chwyty, co okazało się błędem. Z czasem został bowiem przetoczony i pomimo iż utorował sobie drogę z powrotem na nogi, to Amerykanin nie puścił go ze swoich morderczych objęć, przewracając naszego zawodnika. Na dole zaszedł Polakowi za plecy, duszeniem zmuszając go do poddania walki.

Po nieudanym występie Krzysztof opublikował dwa wpisy w mediach społecznościowych.

– To nie był mój dzień – napisał. – Popełniłem błędy i przegrałem w pierwszej rundzie. Pierwszy raz w mojej karierze czuję się upokorzony i smutny. Taki jest jednak ten sport. Nie mogę się doczekać powrotu.

– Wrócimy! – napisał w kolejnym wpisie, publikując zdjęcie z Thiago Alvesem i Peterem Sobottą.

Porażka z Brendanem Allenem oznacza kres serii dwóch zwycięstw Krzysztofa Jotki. Była to druga porażka w karierze Polaka przez poddanie – wcześniej w 2014 roku w ostatniej sekundzie drugiej rundy odklepał gilotynę Magnusowi Cedenbladowi.

Trenujący w American Top Team na Florydzie Krzysztof Jotko walczy pod sztandarem UFC od dziewięciu lat. Jego bilans w oktagonie amerykańskiego giganta wynosi 11-6. Swego czasu był sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu kategorii średniej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button