UFC

Pierwsza obrona tytułu mistrzowskiego Islama Makhacheva potwierdzona! Dagestańczyk skrzyżuje rękawice z Alexandrem Volkanovskim na UFC 284!

Dana White i spółka wysłuchali próśb obu zawodników – Islam Makhachev i Alexander Volkanovski wezmą się za bary w daniu głównym lutowej gali UFC 284.
Potwierdziły się medialne spekulacje! W pierwszej obronie tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej Islam Makhachev (23-1) skrzyżuje rękawice z przenoszącym się do 155 funtów dominantem kategorii piórkowej Alexandrem Volkanovskim (25-1). Starcie to zwieńczy galę UFC 284, która odbędzie się 11 lutego w Perth.
O zestawieniu walki oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Mogący pochwalić się serią jedenastu zwycięstw Dagestańczyk rozsiadł się na mistrzowskim tronie miesiąc temu, podczas gali UFC 280 koncertowo rozprawiając się z Charlesem Oliveirą. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Bobby’ego Greena, Daniela Hookera czy Thiago Moisesa.Alexander Volkanovski może pochwalić się jeszcze lepszą serią, bo wygrał aż dwanaście ostatnich walk w oktagonie, pozostając pod banderą UFC niepokonanym. Ma na koncie cztery obrony tytułu mistrzowskiego. Jego ostatnimi ofiarami byli Max Holloway, Chan Sung Jung oraz Brian Ortega.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Pomimo fantastycznej formy, jaką błysnął w Abu Zabi Dagestańczyk, pojedynek ten wcale nie zapowiada się dla niego na przysłowiowy spacerek. Alexander Volkanovski to bowiem niski, krępy zawodnik, specyficzna kula energii, której przewrócenie łatwe nie będzie, o utrzymaniu na dole nie wspominając. W stójce natomiast jest kapitalnie poukładany. Niewykluczone, że Makhachev zmuszony będzie tutaj odwoływać się przede wszystkim do klinczu, gdzie jego przewagi siły, gabarytów i techniki powinny zapewnić mu przewagę.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Islam Makhachev – 1.40
Alexander Volkanovski – 2.80

Wstępny typ

Islam Makhachev
Rozpiska UFC 284

Walka wieczoru

155 lb: Islam Makhachev (23-1) vs. Alexander Volkanovski (25-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lb: Robert Whittaker (24-6) vs. Paulo Costa (14-2)
205 lb: Tyson Pedro (9-3) vs. Mingyang Zhang (16-6)
145 lb: Jack Jenkins (10-2) vs. Don Shainis (12-4)
265 lb: Justin Tafa (5-3) vs. Parker Porter (13-7)
145 lb: Joshua Culibao (10-1-1) vs. Melsik Baghdasaryan (7-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button