Pierwsza numerowana gala UFC w 2019 roku łeb w łeb z walką Fedor vs. Bader


Jeśli nie rozmija się z prawdą zawiadujący UFC Dana White, to styczniowa gala Bellatora z Fedorem Emelianenko i Ryanem Baderem w rolach głównych może otrzymać mocny medialny i kasowy cios.

Pierwsza numerowana gala UFC w 2019 roku odbędzie się 26 stycznia w Honda Center w Anaheim. Informacje takie przekazał portalowi LATimes.com głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White. Póki co nie zapowiedziano żadnych zestawień.

Będzie to ósma w historii organizacji gala w Anaheim. Po raz ostatni White i spółka gościli tam w lipcu 2017 roku przy okazji gali UFC 214 z rewanżem Jona Jonesa z Danielem Cormierem.

Co ciekawe, właśnie 26 stycznia przyszłego roku w oddalonym o kilkadziesiąt kilkadziesiąt kilometrów Inglewood swoją galę ogłosił niedawno Bellator – uświetni ją finał Grand Prix wagi ciężkiej pomiędzy Fedorem Emelianenko i Ryanem Baderem.
Czy oznacza to, że obie gale tego samego wieczoru powalczą o widza? Nie wiadomo. Warto jednak w tym kontekście przypomnieć, że w styczniu 2017 roku UFC również planowało zorganizować galę w Anaheim – i również w terminie, w którym swoje wydarzenie organizował Bellator. Ostatecznie jednak galę tę – wówczas UFC 208 – odwołano. Wedle ówczesnych doniesień MMAFighting.com, pojawiły się problemy z zestawieniem walki wieczoru.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *