„Ty pie*dolony…” – TMZ ujawnia, jakimi słowami Danis sprowokował Khabiba


Jeśli nie myli się ekipa TMZ.com, to poznaliśmy właśnie słowa Dillona Danisa, która tak rozwścieczyły Khabiba Nurmagomedova, że ten rzucił się na niego po pokonaniu Conora McGregora.

Po powrocie do Dagestanu mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat swojego zachowania po poddaniu Conora McGregora podczas sobotniej gali UFC 229 – przypomnijmy, że wyskoczył z oktagonu i rzucił się na Dillona Danisa – ale nie powiedział nic konkretnego, poprzestając na stwierdzeniach, że orła nie da się zamknąć w klatce, a jego celem było pokazanie różnic między oboma narodami.
Przed galą nie było słychać o żadnym konflikcie – choćby i medialnym – pomiędzy Nurmagomedovem i Danisem. Amerykanin co prawda swego czasu wspominał, że lata temu spotkał Dagestańczyka w jednym z klubów jiu-jitsu w New Jersey i… Oddajmy mu głos.

Mieliśmy z Khabibem mały zatarg, gdy byłem młodszy.

– powiedział w styczniu 2017 roku Danis.

Gdy miałem szesnaście czy siedemnaście lat, przychodził do klubu w Jersey, w którym trenowałem. Jego menadżer był trenerem w tym klubie, a on nosił tę głupią koszulkę z napisem „Gdyby Sambo było łatwe, nazywałoby się Jiu-Jitsu” albo coś takiego. Powiedziałem więc, że ok, zróbmy walkę grapplerską i zobaczmy, jak łatwe jest Jiu-Jitsu. Nigdy do tego nie doszło. Nie wiem, co się wydarzyło, nie wiem, czy mu powiedzieli, ale ja powiedziałem gościom, żeby mu przekazali, że pokażę mu Jiu-Jitsu.

Amerykanin stwierdził jednak wówczas, że wszystko rozeszło się po kościach, wobec czego trudno tam szukać korzeni konfliktu.

Jak donosi niezastąpiona i świetnie wyszkolona w działalności operacyjnej ekipa TMZ.com, powód sobotniego ataku Dagestańskiego Orła na białogłowego Amerykanina był zupełnie inny. A mianowicie, powołując się na świadków w bliskim sąsiedztwie Dillona Danisa, TMZ przekonuje, że Amerykanin regularnie przez całą walkę krzyczał do Dagestańczyka, obrażając go na różne sposoby.

Rzekomo zwrócił się do niego słowami: „fucking Muslim rat” („pierdolony muzułmański szczur/tchórz”). Wedle doniesień, Khabib miał dosłyszeć niektóre z tych wyzwisk i nawet rzucić zimne spojrzenie Danisowi między drugą i trzecią rundą.

Przypomnijmy, że przed galą Notorious regularnie zwracał się do rywala tego rodzaju słowami, ale bez określenia muzułmański, które zastępował określeniem dagestański.

Jeśli nie myli się TMZ, wyjaśniałoby to w jakimś stopniu zachowanie Dagestańczyka, który poddawszy Conora McGregora, natychmiast zwrócił się w kierunku narożnika Irlandczyka, najpierw ciskając w jego kierunku ochraniacz na szczękę, a następnie przeskakując ogrodzenie i ruszając na gadatliwego Amerykanina.

Wersję TMZ mogą też potwierdzać słowa komentatora Joe Rogan, który opisując atak Dagestańskiego Orła na Dillona Danisa, powiedział tak:

Dillon ostro obrażał Khabiba, coś do niego mówiąc i prowokując go – i wtedy Khabib przeskoczył przez siatkę i zaatakował go.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *