Petr Yan chce pozostać w rozpisce UFC 267, Aljamain Sterling wyjaśnia swoją absencję

Petr Yan zaapelował do UFC o zorganizowanie zastępstwa za Aljamaina Sterlinga na UFC 267.

Podobnie jak Islam Makhachev, tak i Petr Yan jest zdeterminowany, aby pozostać w rozpisce październikowej gali UFC 267 w Abu Zabi.
Po tym jak z rewanżowej walki z Rosjaninem wypadł uznawany przez rodzinę i przyjaciół za mistrza kategorii koguciej Aljamain Sterling, Sybirak opublikował w mediach społecznościowych krótkie nagranie, nie pozostawiając wątpliwości co do swoich intencji.
– Wszyscy wiecie, że (Sterling) uciekł jak podstępny tchórz – zawyrokował Yan. – Nie zamierzam siedzieć i czekać na niego. Zamierzam walczyć.

– Dajcie mi innego zawodnika. Z top 5, z top 7, z top 10. Kogokolwiek, kto zasługuje na walkę o pas. Zrobię swoje.

Wedle nieoficjalnych doniesień, liderem w rajdzie po oktagonowe usługi Petra Yana jest Cory Sandhagen. Na szali pojedynku znalazłby się prawdopodobnie tymczasowy pas mistrzowski wagi koguciej.

Tymczasem głos w temacie zabrał też Funk Master, wyjaśniając, dlaczego nie pojawi się w Abu Zabi.– Wyjaśnijmy sobie to wszystko – napisał na Instagramie. – Moich prawdziwych fanów, rodzinę i przyjaciół, którzy dopytują i zastanawiają się, informuję, że nie jestem kontuzjowany. Do hejterów, którzy próbują odciągnąć moją uwagę od mojego klubowego kolegi Meraba Dvalishviliego, abym mówił o sobie i o mojej sytuacji – nie tego chciałem.

– (…) Moja sytuacja jest skomplikowana. Chodzi w końcu o szyję! Nigdy w życiu nie czułem się lepiej! Wstaję teraz rano i mogę żyć bez bólu związanego z problemami z nerwem, które miałem od ponad dziesięciu lat.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Jak zawsze, lubię mówić prawdę i być transparentny ze swoimi fanami, których interesuje zdrowie zawodników. Treningi szły dobrze, ale podczas sparingów miałem problemy, aby zmusić moje ciało do wysiłku po drugiej rundzie. Pojawia się zmęczenie i nadal odczuwam skurcze. Mój chirurg powiedział, że dzieje się tak, bo nerw nadal dochodzi do siebie po długiej traumie i operacji, którą dopiero co przeszedłem. Nie jestem w stanie nic na to poradzić. Mógłbym tylko wyjść, będąc cieniem samego siebie i ryzykować zmarnowanie operacji i być może mocniejsze uszkodzenie!
– Pierwotnie chciałem, aby do tej walki doszło w grudniu, ale plany przyspieszyły. Niestety moje ciało nie zgadza się ze mną, więc poprosiłem o przełożenie walki. Poprosiłem Petra Yana, aby poczekał, bo chcę być pierwszym człowiekiem w UFC, który skopie mu dupę.

– Ściągnąłem Adriana Yaneza, aby pomógł mi w przygotowaniach. Chcę zobaczyć, jak potoczy się ten tydzień i czy rzeczywiście przetrenowanie było prawdziwym powodem tego zmęczenia, bo próbowałem wszystko nadrobić na walkę zaplanowana wcześniej, niż się spodziewałem. (…)

– Na szczęście UFC rozumie, jak poważne są operacje kręgosłupa i daje mi dodatkowy czas, abym doszedł do siebie i aby nie było żadnych wymówek, gdy będę toczył następną walkę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply