Islam Makhachev zdeterminowany, by walczyć na UFC 267 – wskazał sześciu potencjalnych rywali na zastępstwo za RDA

Islam Makhachev jest zdeterminowany, aby pozostać w rozpisce październikowej gali UFC 267 w Abu Zabi.

W niedzielę gruchnęły hiobowe wieści o odwołaniu zestawionej po raz trzeci walki Islama Makhacheva z Rafaelem dos Anjosem, która miała odbyć się podczas zaplanowanej na 30 października gali UFC 267 w Abu Zabi.
Wymiana medialnych uprzejmości pomiędzy oboma zawodnikami zdawała się potwierdzać, że do walki w ustalonym terminie nie dojdzie. Tymczasem portal MMAFighting.com doniósł, że powodem wysoce prawdopodobnej absencji Brazylijczyka jest operacja kolana, którą niedawno przeszedł. Wedle informacji portalu, RDA nie składa co prawda broni w walce o to, aby jednak w Abu Zabi wystąpić, ale szanse na to są iluzoryczne.
Dagestańczyk tymczasem gruszek w popiele zasypiać nie zamierza. W poniedziałek zapowiedział, że chce pozostać w rozpisce, zapraszając w oktagonowe tany aż sześciu zawodników wagi lekkiej UFC oraz… Floyda Mayweathera Jr. – zresztą nie po raz pierwszy.

– Justin (Gaethje), Dustin (Poirier), Tony (Ferguson), Beneil (Dariush), (Dan) Hooker, (Michael) Chandler albo Floyd Mayweather – napisał Dagestańczyk lub jego menadżer Ali Abdelaziz. – Bez znaczenia. 30 października będę w Abu Zabi.Justin Gaethje i Michael Chandler na zastępstwo z całą pewnością nie wejdą, bo walczą między sobą tydzień później w ramach nowojorskiej gali UFC 268. Dustin Poirier przymierza się natomiast do mistrzowskiego boju z Charlesem Oliveirą, który najprawdopodobniej odbędzie się w grudniu podczas UFC 269.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Beneil Dariush? Jak zdradził kilka tygodni temu Islam Makhachev, irański Amerykanin nie był zainteresowany walką w październiku – celuje w powrót do akcji w grudniu lub styczniu przyszłego roku, wobec czego raczej na zastępstwo się nie wybiera. Mierzy zresztą wyżej.
Czy Dan Hooker podejmie rękawice? Otóż, w wywiadzie udzielonym Submission Radio jego trener Eugene Bareman zagwarantował, że Hangman nigdy żadnej propozycji walki nie odmówił i nie odmówi. Rzecz jednak w tym, że zapytany kilka godzin później w The MMA Hour o dalsze plany startowe, Dan Hooker stwierdził, że nie chce już więcej przechodzić przez to, przez co przeszedł w drodze do zwycięskiej walki z Nasratem Haqparastem, wobec czego do akcji planuje powrócić dopiero wtedy, gdy będzie mógł przeprowadzić pełen obóz przygotowawczy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Zostaje zatem Tony Ferguson. Nie wiadomo jednak, jak na potencjalne starcie w zastępstwie z Islamem Makhachevem zapatrywałby się były tymczasowy mistrz.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply