FENPolskie MMA

Paweł Jóźwiak: „Naszą siłą są dwie formuły walki”

Współwłaściciel Fight Exclusive Night, Paweł Jóźwiak, opowiedział o planach na przyszły rok, dywizji półśredniej oraz klatkoringu.

Klatkoring, który organizacja Fight Exclusive Night wprowadziła jako pierwsza w Polsce, nadal wzbudza kontrowersje wśród fanów. Wydaje się, że to, co kiedyś miało wyróżniać FEN na tle konkurencji – i wyróżniało – dziś trąci już myszką, a organizacja dowodzona przez Pawła Jóźwiaka i Rafała Sawickiego wyrobiła sobie już taką renomę, że nie potrzebuje żadnych udziwnień.

Naszą siłą są dwie formuły walk i tym jesteśmy lepsi od każdej konkurencji. My wymyśliliśmy klatkoring w Polsce i doskonale się sprawdził. Żadna z walk nie była wypaczona poprzez to pole walki. Nikt nie wypadł za liny. Kilka organizacji zaczęło nas naśladować, tak jak KSW zaczęło naśladować UFC wprowadzając klatkę. My rozważamy różne warianty, ale skarg zawodników na klatkoring nie słyszałem ani ze strony kickboxerów, ani ze strony zawodników MMA. Pożyjemy, zobaczymy.

– powiedział w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP Paweł Jóźwiak.

Już w sobotę we Wrocławiu odbędzie się dziewiąta gala FEN. W karcie walk znalazło się miejsce dla aż czterech pojedynków w kategorii półśredniej, w których wystąpią m.in. Albert Odzimkowski, Marcin Bandel, Rafał Błachuta czy Michał Michalski. Dla FEN-u w dywizji do 77 kilogramów walczą też Paweł Żelazowski czy Paweł Kiełek. Tak mocne nazwiska powodują, że rozgrywki w tej kategorii zapowiadają się w FEN intrygująco.

Idziemy krok po kroku, tworzymy wewnętrzny ranking i on pozwoli wyłonić kandydatów. Dziś każdy z nich może być mistrzem. Czas na pasy to 2016 rok i raczej jego druga połowa niż początek. Nie chcemy robić tylko „mistrzostw Polski”, a zbudować dobrą europejską rywalizację. Być może z niej trafi ktoś do UFC i zostanie mistrzem. To będzie dla nas sukces i nobilitacja. Chcemy dawać zawodnikom takie możliwości. Przecież „były mistrz FEN i aktualny UFC” – to byłaby świetna promocja i nas i polskiego sportu.

W 2015 roku Fight Exclusive Night zdołało zorganizować (wliczając sobotnie wydarzenie) aż pięć gal, czego nigdy nie dokonało w swojej 11-letniej historii KSW (abstrahując od powodów). Na kolejny rok Paweł Jóźwiak zapowiada wzmożoną ofensywę.

Mamy zaplanowany kalendarz na cały rok 2016 i będzie on jeszcze bardziej intensywny. Budujemy solidny zespół, solidne zaplecze i chcemy jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność

*****

Wszystkie wiadomości o sobotniej gali FEN 9 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button