24 kilogramy ponad limit? Szokująca waga Paulo Costy (VIDEO)

Paulo Costa zdradził, że waży obecnie 108 kilogramów, czyli 24 kilogramy ponad limit kategorii średniej.

Gdy w sierpniu ubiegłego roku pokonał Yoela Romero, Paulo Costa wysunął się na czoło rajdu o pas mistrzowski kategorii średniej. Uraz bicepsa wykluczył go jednak na długie miesiące z rozgrywki o najwyższe laury.

Brazylijczyk powrócił już jednak do treningów, szybko dochodząc do siebie. Media społecznościowe sklasyfikowanego na 2. miejscu w rankingu kategorii średniej Borrachinhy są pełne migawek z treningów.

I właśnie w komentarzu do powyższego nagrania Costa zdradził, ile obecnie waży. Jeśli mu wierzyć, to jego waga wynosi w tej chwili… 108 kilogramów (238 funtów) – czyli 24 kilogramy powyżej limitu kategorii średniej!
Brazylijczyk od dawna przebąkuje o migracji do dywizji półciężkiej, nie mając wątpliwości, że również i tam poradziłby sobie świetnie, wcale nie ustępując rywalom pod względem gabarytów.

Co ciekawe, w swoim ostatnim występie – wspomnianej walce z Yoelem Romero – Paulo Costa wniósł do oktagonu 96,9 kg, zyskując na wadze 12,6 kg względem ważenia, które odbyło się dzień wcześniej.

Mistrz wagi półciężkiej, Jon Jones, waży na co dzień około 105 kilogramów. Podobnie większość zawodników, którzy na co dzień rywalizują w 206 funtach.Obecnie 28-letni Brazylijczyk pracuje nad dojściem do pełnej sprawności. Nie brakuje opinii, wedle których to właśnie on stanie do walki ze zwycięzcą marcowej potyczki na szczycie 185 funtów pomiędzy Israelem Adesanyą i Yoelem Romero, która odbędzie się podczas gali UFC 248 w Las Vegas.

Z drugiej zaś strony, do walki o najwyższe cele mogą też włączyć się Jared Cannonier i Darren Till, którzy najprawdopodobniej skrzyżują rękawice tego samego wieczoru.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov odpowiedział na $100-milionową ofertę szejków za rewanż z Conorem McGregorem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply