Paulo Costa, Jose Aldo i inni świętują wybór Jaira Bolsonaro na prezydenta Brazylii

W brazylijskim świecie MMA niedzielny wybór Jaira Bolsonaro na prezydenta Brazylii wywołał mnóstwo radości.

W niedzielę Jair Bolsonaro wygrał wybory prezydenckie w Brazylii, w drugiej turze zdobywając 55,2% głosów i tym samym w pokonanym polu zostawiając Fernando Haddada, który uzyskał poparcie na poziomie 44,8%.

Wywołujący paniczne reakcje w postępowym świecie Bolsonaro od dawna cieszył się ogromnym poparciem wśród brazylijskich zawodników MMA – także tych najbardziej rozpoznawalnych.

W gronie jego zwolenników wyróżnić można Andersona Silvę, Jose Aldo, Vitora Belforta, Rafaela dos Anjosa czy Ronaldo Jacare Souzę. Wspierają go też między innymi Edson Barboza, Warlley Alves czy nawet Darren Till, który przez kilka lat mieszkał w Brazylii.
Jednym z największych fanów nowego brazylijskiego przywódcy jest jednak robiący furorę w kategorii średniej Paulo Costa, który już po swoim pierwszym zwycięstwie w oktagonie – jeszcze w marcu 2017 roku – wyraził poparcie dla Jaira Bolsonaro, ściągając na siebie krytykę ze strony sporej grupy zagranicznych dziennikarzy.

Borrachinha i Jose Aldo gościli zresztą w domu nowego prezydenta w dniu wyborów, wspólnie z nim świętując wiktorię.

Radości z wyniku wyborów nie ukrywali też inni zawodnicy z Kraju Kawy.

Po zwycięstwie Jair Bolsonaro nie pozostawił złudzeń co do swoich planów.

Nie będzie już więcej flirtowania z socjalizmem, komunizmem, populizmem i lewicowym ekstremizmem.

*****

„To nie jest zbyt skomplikowane…” – Anthony Smith o pierwszeństwie do titleshota przed Janem Błachowiczem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply