UFC

Paraliż w UFC? Gale w Brasilii, Londynie i Columbus poważnie zagrożone!

Pandemia – bo tak wedle Światowej Organizacji Zdrowia należy określać już epidemię koronawirusa – może przekreślić najbliższe gale UFC.

Aktualizacja:gala w Brasilii odbędzie się bez udziału publiczności

Zaplanowana na sobotę w Brasilii gala UFC on ESPN+ 28 z udziałem Kevina Lee i Charlesa Oliveiry może nie dojść do skutku.

W związku z wykryciem dwóch przypadków zakażenia koronawirusem w tym właśnie mieście gubernator Ibaneis Rocha zakazał bowiem organizacji wydarzeń z dużym skupiskiem ludzi – między innymi wszelkiego rodzaju meczów sportowych czy koncertów oraz wszelkich innych wydarzeń, na których zbierze się 100 lub więcej ludzi. Pozamykano również szkoły.

Areną sobotniej gali jest mogący pomieścić 16 tysięcy fanów Nilson Nelson Gymnasium.
Jak nieoficjalnie donosi MMAFighting.com, powołując się na przedstawicieli UFC, Amerykanie rozważają różne opcje. Combate.com poinformowało, że do gali może dojść, ale bez udziału publiczności.

Właściciele Nilson Nelson Gymnasium wydali oświadczenie, zapewniając, że podporządkują się decyzji władz – jakie by one nie były.

W Brazylii wykryto łącznie 52 przypadki zarażeń koronawirusem.

Zagrożona jednak jest nie tylko sobotnia gala w Brasilii. Podobnie ma się rzecz w przypadku – co najmniej! – dwóch kolejnych wydarzeń.Zaplanowana na 21 marca w Londynie gala UFC on ESPN+ 29 z Leonem Edwardsem i Tyronem Woodleyem również stanęła pod znakiem zapytania – a to z uwagi na zakaz podróży wprowadzony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Póki co nie obejmuje on co prawda Wielkiej Brytanii, ale wszystko może się zmienić. Ponadto o tym, czy gala UFC w Londynie odbędzie się, najprawdopodobniej zadecydują nie Amerykanie, a władze miasta.

Co zaś tyczy się gali UFC on ESPN 8, którą ma uświetnić starcie w czubie wagi ciężkiej pomiędzy Francisem Ngannou i Jairzinho Rozenstruikiem, to kilka dni temu władze stanu Ohio ogłosiły zakaz organizacji imprez masowych – a to również stawia pod znakiem zapytania organizację gali UFC.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button