UFC

Paddy Pimblett po niezachwycającym występie pokonał Jareda Gordona

Paddy Pimblett coraz bliższy wykolejenie, ale… Jeszcze nie teraz. Brytyjczyk po bliskiej walce pokonał Jareda Gordon.
W co-main evencie gali UFC 282 w Las Vegas Paddy Pimblett (20-3) pokonał na punkty Jareda Gordona (19-6).
Pimblett rozpoczął znacznie agresywniej, zasypując rywala gradem uderzeń i kopnięć. Większość z nich Amerykanin dobrze jednak wybronił. Ba! Odpowiedział srogim sierpem.

Chwilę potem ponownie lewy sierp doszedł szczęki Pimbletta, wyraźnie nim wstrząsając. Brytyjczyk szybko doszedł jednak do siebie. Zawodnicy wymieniali się lowkingami. Lewy sierp Amerykanina regularnie dochodził jednak głowy Pimbletta. Brytyjczyk odpowiedział lowkingiem, ale zainkasował srogą kombinację na głowę.

W końcu Brytyjczyk potraktował Amerykanina dobrą kombinacją. Nadal regularnie rąbał też niskimi kopnięciami, które starał się przeplatać z tymi na głowę. Dobre momenty Pimbletta, choć… Gordon nadal trafiał lewym sierpem. Lowkingi Brytyjczyka zaczynały jednak sprawiać mu coraz więcej problemów.

W ostrych wymianach obaj zawodnicy trafili srogimi sierpami – ale obaj ustali. W końcówce rundy Gordon sfinalizował obalenie, utrzymując wijącego się rywala na plecach do jej końca. Pimblett trafił jednak z pleców dobrym łokciem.W drugą rundę lepiej wszedł aktywniejszy Pimblett – zdzielił rywala dobrymi lowkingami. Jednak Gordon nie zwalniał, nieustannie wywierając presję. Grzmotnął Brytyjczyka kombinacją, następnie go przewracając. Musiał jednak ratować się przed kreatywnym duszeniem – i się uratował.

Gordon trzymał Pimbletta w klinczu, na rozerwanie trafiając srogim sierpem. Brytyjczyk niewiele sobie jednak z tego uderzenia zrobił, odpowiadając własnymi. Kilka lowkingów Pimbletta doszło celu, podbródek także. Gordon odpowiedział sierpami, wpadając w klincz. Tam zawodnicy wymieniali się krótkimi uderzeniami.

Po rozerwaniu twardoszczęki Pimblett zainkasował kilka bomb, ale odpowiedział własnymi. Wydawało się, że uderzenia Brytyjczyka ważą znacznie więcej. W ostatnich sekundach liverpoolczyk podkręcił jeszcze tempo, rąbiąc ostrymi sierpami – i niektóre z nich doszły celu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Gordon od początku trzeciej odsłony poszedł w zapasy, unieruchamiając Pimbletta przy ogrodzeniu. Tam próbował obalać, ale Brytyjczyk trzymał się na nogach. Nie był jednak w stanie się uwolnić, męczony przy siatce przez Gordona. Minęła połowa rundy.

W końcu na dwie minuty przed końcem Pimblett uwolnił się, ale tylko na chwilę. Gordon szybko ponownie zamknął go na ogrodzeniu, unieruchamiając w klinczu. W samej końcówce Pimblett odzyskał dogodną pozycję, prawie zachodząc rywalowi za plecy w klinczu.
Sędziowie wskazali jednogłośnie na Paddy’ego Pimbletta w stosunku 3 x 29-28.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

 1. Mam pewien problem ostatnio z decyzjami w MMa. Nie wiem czy takich dyskusyjnych jest ich obecnie więcej %-towo ale na pewno zbierają więcej nagłówków/debat po samej gali.

  Tylko, że kryteria oceniania walki są jasno(podobno :D) przedstawione w jakimś manualu, i na drugi dzień na spokojnie grupa ekspertów powinna podać, kto tak naprawdę według obowiązujących zasad powinien zostać ogłoszony zwycięzcą. Rozumiem, że niektóre rundy są bliskie ale po coś jest punktacja remisowa.

  Czaje, że kupony muszą mieć wynik w czasie rzeczywistym, kibic musi usłyszeć od razu werdykt.
  ========================
  Tylko ja jako widz z domu oglądam walki, mam opinię co do jej przebiegu a potem a potem wychodzi, że się g–no znam, i nawet na drugi dzień nie jest dla mnie oczywiste kto i dlaczego powinien wygrać walkę/rundę czytając dyskusje w komentarzach. A to mi trochę psuje przyjemność z oglądania występu.
  ====================
  No i sędziowie, jak można oceniać ich pracę/skuteczność werdyktów jeżeli zawszę będą usprawiedliwiani, tłumaczeni miejscem w klatce a potem w ich karierze przy rundach w miarę bliskich ich oceny są np. poprawne w tylko 60%, grosz lepiej niż rzut monetą.

Dodaj komentarz

Back to top button