„Ostatnio poszedłeś po nogi w 30 sekund” – Conor McGregor odpowiedział Dustinowi Poirierowi

Conor McGregor wyraził nadzieję, że w trylogii Dustin Poirier będzie wojował z nim na środku oktagonu, nie szukając zapasów.

W poniedziałek Conor McGregor zapowiedział, że do trzeciego starcia z Dustinem Poirierem, które uświetni lipcową galę UFC 264 podejdzie z podobnym nastawieniem, jakie wplótł do swoich przygotowań przed debiutem w oktagonie.

Innymi słowy, Notorious zamierza przez kilka tygodni skupić się wyłącznie na treningach, odstawiając na boczny tor wszystko, co nie ma związku z walką.

Do tych zapowiedzi Irlandczyka odniósł się we wtorek Amerykanin…
– Nigdy nie zaniedbuję roboty – zapewnił. – 10 lipca spotkamy się na środku oktagonu.

Na słowa te błyskawicznie zareagował Irlandczyk.

– Dobrze to słyszeć, Dustinie – napisał. – Mam taką nadzieję, bo ostatnio wycofałeś się i poszedłeś po nogi w ciągu pierwszych 30 sekund. Będę na środku od samego początku, jeśli tego chcesz. Wiesz to. Jednak tym razem będę też przygotowany na taktyki. Do zobaczenia.
Notorious nawiązał do styczniowego rewanżu, na początku którego zmusił Dustina Poiriera do oddania pola, następnie lądując na deskach po obaleniu ze strony rywala. Z czasem utorował sobie drogę na górę, ale jeszcze przez kilkadziesiąt sekund walka toczyła się wówczas w klinczu.

O zwycięstwie Diamentu – znokautował Notoriousa w drugiej rundzie – zadecydowały jednak przede wszystkim jego wyrachowanie i cierpliwość, którymi wykastrował Irlandczyka z okazji do kontr, a także niskie kopnięcia na wysokości łydki oraz kontrujące prawe sierpowe.

Zaraz po zakończeniu rewanżu, w którym Amerykanin wyrównał stan rywalizacji na 1-1, obaj zawodnicy wyrazili pełną gotowość na stoczenie trylogii. Dustin Poirier przedłożył ją nawet nad mistrzowski pojedynek z Charlesem Oliveirą, któremu w konsekwencji sprezentowano Michaela Chandlera.
Diament znajduje się na fali dwóch zwycięstw. Przed pokonaniem Conora McGregora wypunktował po wojnie Daniela Hookera, powracając na zwycięskie tory po porażce z Khabibem Nurmagomedovem. Wygrał siedem z ostatnich ośmiu walk.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Z kolei Conor McGregor po porażce z Dagestańskim Orłem w 2018 roku ubił ekspresowo na początku 2020 Donalda Cerrone, by w styczniu tego roku polec z Luizjańczykiem.

Gala UFC 264 odbędzie się 10 lipca w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    7 kwietnia 2021 at 17:08

    Nie lubię takiego gadania. To jest mma czy boks/kickboksing?!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply