Polskie MMASpartan Fight

Oskar Piechota pomimo chwilowych tarapatów poddaje Niko Sokolisa

Oskar Piechota znalazł się w pewnej chwili w nie lada tarapatach, ale ostatecznie poddał Niko Sokolisa na gali Spartan Fight 6.

W walce wieczoru gali Spartan Fight 6 w Płocku Oskar Piechota (7-0-1) poddał Nikosa Sokolisa (12-5) w drugiej rundzie.

Sokolis na początku walki zainicjował klincz, by potem nieopatrznie przewrócić Polaka – Piechota błyskawicznie zaatakował nogę Greka, skręcając się po poddanie. Nie dopiął swego, ale zdołał odwrócić pozycję i utorował sobie drogę do dosiadu. Tam walczył o ustabilizowanie pozycji, choć Sokolis robił, co mógł, aby mu to uniemożliwić. W końcu zrobił sobie nieco miejsca, aby spuścić kilka ciosów, ale Sokolis przetrwał. W końcówce Grek zaatakował nogę Piechoty, ale ten nic sobie z tego nie robiąc, obijał go uderzeniami z góry.

Sokolis na rozpoczęcie drugiej odsłony zamknął Piechotę pod siatką, trafiając nawet mocnym podbródkowym, alepotem wpadł w klincz. Imadło poszukał obalenia, ale bez rezultatu – zainkasował kilka krótkich łokci i uderzeń, będąc bardzo mocno naruszonym. Wydawało się, że Sokolis jest o jedno dobre uderzenie od zwycięstwa, ale przstrzelił w kluczowym momencie, tracąc równowagę, co umożliwiło Polakowi przeniesienie walki do parteru. Tam Grek spróbował zaatakować balachą na kolano, ale zawodnik Mighty Bulls Gdynia niezbyt się tym przejął, torując sobie następnie drogę na górę i zapinając ciasny trójkąt rękami. Sokolis odklepał!

Video za Jolassanda

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button