Ojciec Khabiba: „Wybaczam Conorowi McGregorowi”


Abdulmanap Nurmagomedov obwieścił w mediach społecznościowych, że nie ma żadnego żalu do Conora McGregora za jego ataki w drodze do UFC 229.

W drodze do gali UFC 229 Conor McGregor wziął sobie na celownik Abdulmanapa Nurmagomedova, a więc ojca, trenera i mentora mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova.

Irlandczyk określał seniora mianem trzęsącego się tchórza, przekonując, że ten okazuje szacunek prezydentowi Czeczenii Ramzanowi Kadyrowowi wyłącznie ze strachu. Przekonywał, że gdyby Nurmagomedov senior miał okazję, bez zastanowienia wbiłby Kadyrowowi nóż w plecy.

Ojciec Khabiba nie komentował wówczas tych słów, kwitując je stwierdzeniem, że na wszystkie odpowie w oktagonie jego syn.

Dziś natomiast, dwa dni po dominującym zwycięstwie Nurmagomedova, jego ojciec postanowił zakopać topór wojenny z Irlandczykiem, publikując następujący wpis.

Wybaczam Conorowi McGregorowi, to wszystko jest już przeszłością. Trzeba przeanalizować wszystko, co się wydarzyło i wyciągnąć z tego lekcję.

Rozmawiałem ze starszyzną i mądrymi ludźmi z naszej społeczności i zdecydowaliśmy się przejść na kolejny poziom. Mam nadzieję, że będzie to korzystne.
Tymczasem ze strony Irlandczyka dochodzą zupełnie inne sygnały. Nie dość bowiem, że domaga się natychmiastowego rewanżu z Dagestańczykiem, to w jednym ze wpisów obwieścił, że wojna trwa.

*****

Święte oburzenie, honor Khabiba, klasa Conora – rzecz o drace po UFC 229


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *