Polskie MMAUFC

„Oglądaliśmy jego walki i widzimy, że to wchodzi” – Jan Błachowicz wskazał kluczowy cios w walce z Gloverem Teixeirą? Polak nie wyklucza też obaleń!

Rozdający karty w wadze półciężkiej UFC Jan Błachowicz opowiedziało taktyce na walkę z Gloverem Teixeirą na UFC 267.
W pierwszej obronie pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz pokonał wysokiego i szczupłego kickboksera z kategorii średniej Israela Adesanyę. Natomiast w drugiej obronie tronu przyjdzie mu rywalizować z zupełnie innym przeciwnikiem – silnym, krępym grapplerem z ciężkimi pięściami w osobie Glovera Teixeiry.
Nic zatem dziwnego, że Cieszyński Książę spodziewa się, że jego sobotnia walka wieczoru gali UFC 267 w Abu Zabi będzie przebiegać nieco inaczej…

– Po minucie walki w stójce będzie pierwszy klincz – stwierdził Polak w magazynie Koloseum.

Nie znaczy to jednak, że mający za sobą mocne przygotowania parterowe Polak – szlifował formę między innym z Gerardem Łabińskim i Braulio Estimą – wyklucza własne podejścia zapaśnicze. Nic z tych rzeczy!

– Oczywiście, że biorę to pod uwagę – powiedział. – Być może też szykujemy taki scenariusz na tę walkę. On też nie jest nie do wywrócenia, też da się go skontrolować z góry. To nie jest tak, że ten jego parter jest na takim poziomie, że jest nie do przejścia. Pokazały jego walki, że z nim można się śmiało pokulać.– I nie ukrywamy, że jeżeli walka będzie szła na decyzję, to może będziemy łapać punkty, próbując wywracać. Ale wolałbym jednak stać.

W podobne tony polski mistrz uderzył podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej w Warszawie, przyznają, że sprowadzenia Brazylijczyka jak najbardziej wchodzą w gre.

– Oczywiście, że tak – powiedział. – Zakładamy, że takie rzeczy też będziemy robić w walce. Jak mówię, to jest MMA, wszechstronny sport, a ja jestem wszechstronnym zawodnikiem, więc kto wie, może będzie tak, że to ja będę szukał tego obalenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Nie jest natomiast żadną tajemnicą, że swoich szans Jan Błachowicz szukał będzie przede wszystkim w obszarze kickbsokerskim, gdzie jego przewaga powinna być zdecydowanie najwyraźniejsza – przynajmniej na papierze.

Trener stójkowy polskiego mistrza Robert Złotkowski zwrócił podczas wspomnianej konferencji prasowej uwagę, że jednym z kluczowych uderzeń cieszynianina w stójce może okazać się podbródek. Swego czasu Brazylijczyk miał bowiem gigantyczne problemy z tą techniką – regularnie ostrzeliwał go podbródkami Alexander Gustafsson, a ciężko znokautował Anthony Johnson.
– Zawodnik zawodnikowi nierówny i na każdego działają troszeczkę inne techniki – zaznaczył Jan, zapytany przez niżej podpisanego o podbródki. – Oglądaliśmy walki Glovera i widzimy, że te podbródki wchodzą, więc na pewno będę próbował je gdzieś wkładać, przycelować. Jeżeli będą działać i będą skuteczne, będę je robił przez cały okres walki.

– Jeżeli nie, to jestem na tyle świadomym i wszechstronnym zawodnikiem, że będę potrafił też korzystać z innych technik. Nie zamknę się tylko na jeden podbródek. Mam cały arsenał przygotowany w stójce. Kopnięcia, sierpy, proste, kombinacje. Ale nie ukrywajmy, że tego podbródka będziemy gdzieś tam szukać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Pytany o typ na walkę, Cieszyński Książę nie po raz pierwszy wskazał na swoje zwycięstwo przez nokaut w drugiej lub trzeciej rundzie.

Obszerną analizę walki Błachowicza z Teixeirą opublikowaliśmy tutaj.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button