Oficjalnie: Scott Askham vs. Mamed Khalidov II walką wieczoru KSW 55

Potwierdziły się zeszłotygodniowe doniesienia, iż rewanżowy pojedynek Scotta Askhama z Mamedem Khalidovem zwieńczy październikową galę KSW 55.

Rewanżowe starcie pomiędzy Scottem Askhamem i Mamedem Khalidovem zostało oficjalnie ogłoszone jako walka wieczoru zaplanowanej na 10 października gali KSW 55.

Na szali 5-rundowej walki znajdzie się pas mistrzowski kategorii średniej, który należy do Brytyjczyka. Tym samym potwierdziły się doniesienia z zeszłego tygodnia.

Do pierwszej walki, która odbyła się w umownym limicie wagowym, bez pasa mistrzowskiego na szali, doszło w grudniu ubiegłego roku. W ramach gali KSW 52 Brytyjczyk po grapplingowym pojedynku pokonał czeczeńskiego zawodnika jednogłośną decyzją sędziowską, długimi fragmentami kontrolując go z góry.
Mamed Khalidov od dawna domagał się drugiego starcia, będąc przekonanym, że zasłużył na nie swoimi dotychczasowymi dokonaniami. Podkreślał też, że gdy Brytyjczyk rzucał mu wyzwanie, przyjął je, wobec czego liczy na rewanż.

Zanim przegrał ze Scottem Askhamem, 40-letni obecnie reprezentant Arrachionu Olsztyn zmuszony był dwukrotnie uznać wyższość mistrza kategorii półciężkiej Tomasza Narkuna. Ostatnie zwycięstwo odniósł w maju 2017 roku, pokonując jednogłośnie Borysa Mańkowskiego.

Scott Askham znajduje się na fali pięciu zwycięstw, w tym czterech pod sztandarem KSW, gdzie poza Mamedem Khalidovem pokonywał też dwukrotnie Michała Materlę oraz Marcina Wójcika – obu przez nokauty.

Poniżej oficjalna zapowiedź walki.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply