Oficjalna punktacja i statystyki z walki Cruz vs. Garbrandt

Nikt nie kwestionuje zwycięstwa Cody’ego Garbrandta z Dominickiem Cruzem, ale okazuje się, że statystyki ciosów oraz oficjalna punktacja nie do końca odzwierciedliły realia.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie protestował, gdy Bruce Buffer odczytywał jednogłośne zwycięstwo Cody’ego Garbrandta z Dominickiem Cruzem w walce o pas mistrzowski kategorii koguciej na gali UFC 207 w Las Vegas.

Okazuje się jednak, że zgodność sędziów punktowych, z których dwóch wypunktowało walkę w stosunku 48-46, a jeden 48-47, była tylko pozorna.

cody_cruz

Za: https://twitter.com/mikefridley

Jak się bowiem okazuje – co widać na wyżej załączonej oficjalnej punktacji walki – trójka sędziów zgodnie wypunktowała tylko jedną jedyną rundę – trzecią. Wszyscy ocenili ją na 10-9 dla Cody’ego Garbrandta. W pozostałych były już różnice.
Co ciekawe, wedle danych statystycznych portalu FightMetric.com to Dominator w każdej rundzie zadał więcej znaczących uderzeń.

cody_cruz2

*****

UFC 207 – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply