Rosyjskie MMAUFC

„O mój Boże…” – Daniel Cormier zachwycony rzadkim obaleniem autorstwa Islama Makhacheva podczas sparingu

Islam Makhachev wprawił w zachwyt Daniela Cormiera, podczas jednego z treningów niecodzienną techniką przewracając sparingpartnera.

Daniel Cormier to jeden z najbardziej doświadczonych zapaśników w MMA. Widział już w swoim zapaśniczym życiu w zasadzie wszystko. Nie dziwi go praktycznie nic.

A jednak!

Gdy Islam Makhachev podczas sparingu zapaśniczego w American Kickboxing Academy potraktował jednego z kolegów tzw. rosyjskim obaleniem za nadgarstek, Amerykanin wpadł w absolutny zachwyt.

O mój Boże… Jasna cholera!

– krzyknął DC, zwracając się następnie do kamerzysty.

Powiedz mi, że to nagrałeś! Wyślij mi to!

A jak wyglądało to w praktyce?

Technika ta jest bardzo rzadko używana, bo i piekielnie trudna do zastosowania na wyższym poziomie. Jak widać powyżej, Dagestańczyk trzyma nadgarstek rywala prawą ręką, następnie lewą sięgając do jego prawej nogi – sparingpartner odruchowo cofa prawą nogę i właśnie w tym momencie, gdy nie ma balansu, Islam ściąga go mocno okrężnym ruchem do środka, kładąc nieboraka na plecach.

Poniżej pełne nagranie.

Rozpędzony czterema wiktoriami z rzędu Islam Makhachev – serdeczny kolega Khabiba Nurmagomedova i jego najważniejszy sparingpartner – póki co nie ma żadnej zaplanowanej walki. Garnie się do starcia z Alexem Hernandezem, ale Amerykanin nie wyraża taką konfrontacją żadnego zainteresowania.

*****

Andrei Arlovski: „Za moich czasów walki były ciekawsze – zawodnicy byli zdrowsi, szybsi, ostrzejsi”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button