UFC

„O miano Króla Europy!” – szok i niedowierzanie! Daniel Cormier lobbuje w sprawie Jana Błachowicza, chce walki Polakam z Jirim Prochazką

Po Conorze McGregorze Daniel Cormier jest drugim byłym podwójnym mistrzem UFC, który apeluje o zestawienie starcia Jiriego Prochazki z Janem Błachowiczem zamiast natychmiastowego rewanżu z Gloverem Teixeirą.
Haruje jak zły były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier, aby odzyskać sympatię nad Wisłą! Słynący zawsze z podskubywania Jana Błachowicza Amerykanin ostatnimi czasy mocno Cieszyńskiego Księcia promuje.

W najnowszej odsłonie magazynu DC & RC, w którym gościł też Dustin Poirier, Daniel Cormier zabrał głos na temat rozgrywki mistrzowskiej w kategorii półciężkiej. Przypomnijmy, że kilka dni temu jej nowy mistrz Jiri Prochazka poinformował, że w pierwszej obronie tytułu chce ponownie skrzyżować rękawice z Gloverem Teixeirą, któremu kilka tygodni temu odebrał tron. W ten sposób Denisa zostawiłby na lodzie Cieszyńskiego Księcia.
I właśnie o potencjalny natychmiastowy czesko-brazylijski rewanż zostali zapytani Cormier i Poirier. O ile ten ostatni był jak najbardziej za, podkreślając, że w tym roku lepszej walki aniżeli ta Prochazki z Teixeirą nie widział, tak Cormier poszedł zupełnie inny, biało-czerwonym tropem.

– Przeciw! – krzyknął DC w temacie rewanżu Czecha z Brazylijczykiem. – Jestem przeciw! Pierwsza walka była oczywiście świetna, doskonała, ale co z Janem Błachowiczem? Dajcie Janowi tę walkę!

– A dodatkowo Jan Błachowicz ma fantastyczny pomysł. Jan Błachowicz powiedział: „Pozwólcie nam walczyć…”DC nie zdążył dokończyć, bo w tym momencie do rozmowy wtrącił się Diament, przypominając, że Brazylijczyk był o 20 sekund od zwycięstwa, wobec czego trzeba dać mu natychmiast kolejną szansę.

– Dustinie, Dustinie! – zaprotestował Daniel. – Dwadzieścia sekund, trzydzieści sekund – bez znaczenia! Skończyło się porażką. Jiri Prochazka vs. Jan Błachowicz może sprzedać 75 tysięcy biletów w Europie o miano króla Europy! Dawaj, Dustinie, musisz się ze mną zgodzić!

Luizjańczyk pozostał jednak nieugięty. Przyznał, że chętnie obejrzałby Czecha z Polakiem, ale najpierw chce rewanżu mistrza z Brazylijczykiem.
Jan Błachowicz nie składa nadal broni w walce o mistrzowskie usługi Jiriego Prochazki, ale ma też nigeryjskie plany B – chętnie mianowicie przywita w wadze półciężkiej dominanta 170 funtów Kamaru Usmana albo sam zejdzie do kategorii średniej, aby tam w rewanżu zdetronizować Israela Adesanyę.

Przytoczony wyżej fragment rozmowy Cormiera z Poirierem od 44:00.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button