UFC

Dwa nowe starcia w planach na UFC Fight Night w Hamburgu

Lipcowa gala UFC Fight Night w Hamburgu została uzupełniona o dwa nowe pojedynki – Marca Diakiese z Nasratem Haqparastem i Darko Stosica z Jeremym Kimballem.

Matchmakerzy UFC pracują nad dwoma kolejnymi starciami, które zasilą zaplanowaną na 22 lipca w Hamburgu galę UFC Fight Night.

W kategorii lekkiej naprzeciwko siebie staną zawodnicy, którzy najprawdopodobniej powalczą o utrzymanie się na pokładzie amerykańskiego giganta – powracający po dwóch porażkach Marc Diakiese (12-2) oraz mający za sobą przegrany debiut Nasrat Haqparast (8-2).

O planach zestawienia doniósł portal GNP1.de.

Afgański Niemiec to przede wszystkim stójkowicz – i to całkiem nieźle poukładany. Niewykluczone, że kongijski Brytyjczyk, który na nogach przedkłada efektowność nad efektywnością, może mieć z nim poważne problemy. Diakiese jednak to także przyzwoity zapaśnik i nie sposób wykluczyć, ze na okoliczność tej walki skorzysta z tych właśnie umiejętności.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marc Diakiese – 1.50
Nasrat Haqparast – 2.50

*****

W drugim dodanym starciu, o którym doniósł portal MMA-Today.com, po raz pierwszy do oktagonu wejdzie dobrze rokujący Darko Stosic (12-1). 26-letni Serb powróci do limitu kategorii półciężkiej – w ostatnich latach walczył w ciężkiej – mierząc się z Jeremym Kimballem (15-7), który wygrał jeden z trzech pojedynków w oktagonie.

Szykuje się ostra jatka, bo obaj zawodnicy walczą przede wszystkim w stójce. Stosić posiada szerszy arsenał umiejętności stójkowych, uderza mocniej i od strony zapaśniczej powinien mieć przewagę, ale biorąc pod uwagę, że będzie to jego debiut, trudno widzieć go w roli zdecydowanego faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Darko Stosic – 1.55
Jeremy Kimball – 2.45

Rozpiska UFC Hamburg

185 lbs: Abu Azaitar (13-2-1) vs. Vitor Miranda (12-6)
205 lbs: Justin Ledet (9-1) vs. Aleksandar Rakic (9-0)
205 lbs: Darko Stosic (12-1) vs. Jeremy Kimball (15-7)
155 lbs: Marc Diakiese (12-2) vs. Nasrat Haqparast (8-2)
170 lbs: Peter Sobotta (17-6-1) vs. TBA
265 lbs: Jarjis Danho (5-1-1) vs. TBA
170 lbs: Jessin Ayari (16-4) vs. TBA

*****

Lowkin’ Talkin’ #18 – KSW 43 | UFC on FOX 29

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button