UFC

Nordine Taleb: „Fatalna ocena sędziego, jestem taki wściekły!”

Nordine Taleb nie ma żadnych wątpliwości, że sędzie Neil Hall przyczynił się do jego niespodziewanej porażki z Claudio Silvą podczas gali w Liverpoolu.

Nordine Taleb nie będzie miło wspominał wypadu do Liverpoolu na galę UFC Fight Night 130. Mocno faworyzowany Francuz już w pierwszej rudzie walki przegrał bowiem z gremialnie skreślanym i powracającym po prawie 4-letniej przerwie Claudio Henrique da Silvą.

Tym samym seria dwóch wiktorii Taleba dobiegła końca, a wraz z nią marzenia o przedarciu się do czołowej piętnastki kategorii półśredniej.

Okazuje się jednak, że 36-letni zawodnik ma poważne zastrzeżenia do pracy sędziego Neila Halla.

Nie lubię robić wymówek, ale czymś dziwnym było, gdy sędzia przerwał mi obronę przed duszeniem, mówiąc mi, że chwytałem rękawice. Na sekundę zastygłem i Silva to wykorzystał. Fatalna ocena sytuacji przez sędziego!! Jestem taki wściekły!
Na poniższym nagraniu wyraźnie widać moment, w którym sędzia zwraca Talebowi uwagę, aby nie trzymał rękawice, po czym Francuz rzeczywiście puszcza – i wtedy właśnie Brazylijczyk przekłada rękę pod jego szyją, co stanowi początek końca.

Póki co nie wiadomo, czy zawodnik zamierza złożyć oficjalny protest. Wiadomo natomiast – nieoficjalnie – że po walce było blisko rewanżu w hotelu…

*****

Bezzębny Goryl, oktagonowy błazen i inni – pięć wniosków po UFC Liverpool

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button