Rosyjskie MMAUFC

„Nigdzie się nie wybiera” – Kadyrow rozmawiał z Chimaevem, zapewnił, że będzie kontynuował karierę

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow zaniepokoił się planami emerytalnymi Khamzata Chimaeva tak bardzo, że szybko przekonał go do zmiany zdania.

W poniedziałkowy wieczór borykający się z poważnymi problemami zdrowotnymi Khamat Chimaev niespodziewanie za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił przejście na sportową emeryturę.

Do tematu szybko odniósł się głównodowodzący UFC Dana White, zapewniając, że cieszący się duża popularnością Czeczen nigdzie się nie wybiera, a jego wpis był pochodną chwilowej niezdolności do treningów i wynikającą z niej frustracji.
Tymczasem we wtorek sprawy wziął w swoje ręce przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, który skontaktował się z czeczeńskim Wilkiem, obwieszczając następnie, co następuje…

– Przyjaciele, prawdopodobnie słyszeliście już o Khamzacie Chimaevie, który ogłosił odejście z UFC – napisał czeczeński przywódca na Instagramie. – Nie dowierzając swoim oczom, zadzwoniłem i porozmawiałem z Chimaevem. Khamzat powiedział, że proces dochodzenia do zdrowia jest powolny i próbował uczcicie i szczerze podejść do fanów, nie łudząc ich nadziejami.
– Poinformowałem go, że ta wiadomość zasmuciła całą Czeczenię. Przypomniałem Chimaevowi, że wszyscy młodzi ludzie, dla których jest inspiracją, żywią wielką nadzieję na jego zwycięstwo. Ba! Miliony ludzi w Rosji i na całym świecie! Jeśli fani muszą poczekać na jego powrót, będziemy wszyscy cierpliwie wyczekiwać jego ponownego wejścia do oktagonu.

Obecnie Chimaev przechodzi leczenie w Stanach Zjednoczonych po problemach zdrowotnych, jakich miał nabawić się w następstwie zakażenia koronawirusem. Kadyrow zdradził natomiast, że niebawem Wilk zawita do Czeczenii.

– Podczas naszej rozmowy Chimaev zdał sobie sprawę, jak ważna jest jego kariera dla każdego Czeczena i obiecał, że zrobi wszystko, aby dojść do zdrowia najszybciej, jak to tylko możliwe – napisał Kadyrow. – W niedalekiej przyszłości przyleci do naszej republiki, gdzie dokończy proces rehabilitacji, odbędzie obóz przygotowawczy i będzie trenował. A to oznacza, że Khamzat nigdzie się nie wybiera. Pozostaje z nami i będzie walczył do końca.– „Serce i ciało powiedziało mi wszystko” – tak napisał Khamzat. Jednak czeczeński duch i wola krzyknęły do niego: „Naprzód!”. Wobec tego wiem, że Khamzat sięgnie po pas UFC i udowodni, że jest najlepszym z najlepszych.

Kilka tygodni temu Khamzat Chimaev spotkał się w Groznym z Ramzanem Kadyrowem, który wydał na jego cześć królewskie przyjęcie i podarował mu nowego Mercedesa.
Czeczeński Wilk nie był widziany w oktagonie od września ubiegłego roku, gdy w ledwie 17 sekund zmasakrował Geralda Meerschaerta, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu pod sztandarem UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button