Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMAUFC

„Niewiarygodnie nieprofesjonalne, ale ku*ewsko za*ebiste!” – Dana White zachwycony decyzją szefa ACA o przerwaniu walki na ACA 141

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat piątkowego skandalu na gali ACA 141 w Soczi, gdzie Mairbek Khasiev przerwał walkę Aliegom Bagova z Rashidem Magomedovem.

Kilka dni temu szefujący Absolute Championship Akhmat Mairbek Khasiev dopiął swego – o jego organizacji usłyszał cały świat MMA.

Rzecz jednak w tym, że za nagły zgiełk medialny wokół ACA nie miał wiele wspólnego ze sportem. Wszystko za sprawą samego Mairbeka Khasieva, który w piątek przerwał starcie Aliego Bagova z Rashidem Magomedovem na ACA 141, niezadowolony z poziomu walki i zaangażowania obu zawodników. Obu zawodników przed piątą rundą zdyskwalifikowano, wyrzucając ich z klatki. Khasiev, przekonany, że obaj umówili się, aby nie zrobić sobie w walce krzywdy, zapowiedział też, że żaden nie otrzyma wynagrodzenia.

Echa turańskich ciągotek Mairbeka Khasieva dotarły także do Stanów Zjednoczonych. Podczas konferencji prasowej po wtorkowej gali DWCS szefa UFC Danę White’a zapytano właśnie o zachowanie czeczeńskiego promotora.

– Zajebiste, kurwa! – Dana wyszczerzył wesoło zęby, gdy usłyszał historię z Soczi. – Szacunek dla tego gościa. Niewiarygodnie wręcz nieprofesjonalne, ale jednocześnie kurewsko zajebiste.

– Czy to była naprawdę nudna walka? Tak? No to mam teraz kilka pomysłów na następny, kurwa, wtorek. Możecie mi wierzyć, że były takie wieczory, że chciałem tam rzucić krzesłem. Ale trzeba usiedzieć i wytrzymać. Albo po prostu wychodzisz z areny. Prawdopodobnie jedną z tych rzeczy gość z ACA powinien był zrobić, ale… Dobra jego!

Rashid Magomedov nie zabierał jeszcze głosu po piątkowej gali ACA 141. Przedstawiciele Aliego Bagova obwieścili natomiast, że jeśli ich zawodnik nie otrzyma wynagrodzenia, rozważy opuszczenie szeregów czeczeńskiej organizacji.

Cały wywiad z Daną Whitem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button