Szokująca metamorfoza Anthony’ego Johnsona

Do powrotu do oktagonu powoli sposobi się rywalizujący lata temu w 170 funtach, a niedawno jeszcze ważący ponad 280 funtów Anthony Johnson.

Nieco ponad rok po zakończeniu kariery w MMA w kwietniu 2017 roku – przegrał wówczas po raz drugi z Danielem Cormierem w walce o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFCAnthony Johnson nie mieścił się w 265-funtowym limicie kategorii ciężkiej.

Rumble zajął się kulturystyką, planując przez jakiś czas nawet starty w zawodach. Poświęcił się też biznesowi związanemu z marihuaną leczniczą, nie ukrywając, że wycieńczające treningi MMA oraz codzienne obijanie sobie twarzy stało się dla niego nie do zniesienia.

We wrześniu 2018 roku wyglądał tak:

Mijały miesiące. Rumble zaczął przebąkiwać o powrocie do MMA, przyznając, że powoli dopada go głód walki. Zaznaczał jednak kategorycznie, że interesuje go wyłącznie kategoria ciężka – i największe tam walki za odpowiednią stawkę.Z czasem mający za sobą występy nawet w kategorii półśredniej zawodnik oświadczył, że byłby gotów zejść do 205 funtów, ale wyłącznie na mistrzowską konfrontację z Jonem Jonesem.

W czerwcu ubiegłego roku dało się już zaobserwować pewne spadki wagi u Johnsona…

Poważnie 36-latek wziął się za siebie w sierpniu 2019 roku. Miesiąc później powrócił natomiast na salę treningową, po raz pierwszy od dwóch lat trenując na tarczach z Henrim Hooftem w Hard Knocks 365 na Florydzie.

Johnson nie ukrywał, że pomimo długiego rozbratu z matą jest zadowolony ze swojej formy. Zdradził, że w pierwszych dwóch dniach sparingów znokautował dwóch sparingpartnerów.

Już w październiku pochwalił się natomiast, że w półtora miesiąca zrzucił aż 35 funtów, czyli prawie 16 kilogramów.

Dziś natomiast wydaje się, że Anthony Johnson powróci do akcji właśnie w limicie kategorii półciężkiej – bez względu na to, czy przyjdzie mu zmierzyć się z Jonem Jonesem, czy też z kimkolwiek innym. Tak bowiem wygląda obecnie:

Póki co nie wiadomo, kiedy Rumble powróci do akcji. Kilka dni temu opublikował zagadkowy wpis, który mógł sugerować, że do oktagonu zawita już przy okazji marcowej gali UFC 248 w Las Vegas, ale mając na uwadze, że za niespełna trzy tygodnie stanie do walki w formule sumo, wydaje się, że marzec nie wchodzi w grę.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply