Jimi Manuwa vs. Aleksandar Rakic na UFC on ESPN+ 10 w Sztokholmie


Zaprawiony w bojach Jimi Manuwa powalczy o przerwanie czarnej serii trzech porażek podczas gali w Sztokholmie, gdzie stanie naprzeciwko idącego jak burza Aleksandara Rakica.

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Jimim Manuwą (17-5) i Aleksandarem Rakicem (11-1) został dodany do rozpiski gali UFC on ESPN+ 10, która odbędzie się 1 czerwca w Sztokholmie.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.
39-letni już Brytyjczyk ostatnio radzi sobie bardzo słabo. Przegrał trzy kolejne walki i kto wie, czy w starciu z Austriakiem na szali nie znajdzie się jego dalsza kariera w UFC. Czarną serię Poster Boya zapoczątkował Volkan Oezdemir, brutalnie go nokautując. Kolejną porażkę Brytyjczyk poniósł z rąk Jana Błachowicza, któremu nie sprostał w rewanżu. Wreszcie w grudniu ubiegłego roku podczas gali UFC 231 Jimi Manuwa padł pod uderzeniami Thiago Santosa.

Z kolei 27-letni Aleksandar Rakic znajduje się w zupełnie innej sytuacji, bo w oktagonie wygrał już trzy walki. W debiucie wypunktował Francimara Barroso, następnie zapaśniczo deklasując Justina Ledeta. Podczas grudniowej gali UFC 231 ubił natomiast Devina Clarka.

Mając na uwadze, że Clark był w stanie okrutnie naruszyć Rakica, nie sposób skreślać znacznie sprawniejszego i obdarzonego cięższym uderzeniem Manuwę, ale nie ulega jednocześnie wątpliwości, że Brytyjczyk jest na ostatniej prostej kariery, podczas gdy Austriak rozwija się z walki na walkę. Młodość Rakica, jego odporność, kondycja, dobrze poukładana stójka oraz solidne zapasy stanowić będą nie lada przeszkodę dla leciwego Brytyjczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jimi Manuwa – 2.45
Aleksandar Rakic – 1.55

Wstępny typ:

Aleksandar Rakic

Rozpiska UFC on ESPN+ 10

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson (18-5) vs. Anthony Smith (31-14)

Pozostałe

205 lbs: Volkan Oezdemir (15-4) vs. Ilir Latifi (14-6)
205 lbs: Jimi Manuwa (17-5) vs. Aleksandar Rakic (11-1)
145 lbs: Makwan Amirkhani (14-3) vs. Chris Fishgold (18-2-1)
155 lbs: Nick Hein (14-4-1) vs. Luigi Vendramini (8-1)

*****

Śladami Glaube Feitosy – czyli anatomia upadku Damiana Janikowskiego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

 1. Rozdający karty

  25 marca 2019 at 22:04

  A więc to już definitywny koniec szklanego Czimiego zwanego glass Babaczimi

  • TYTUS

   26 marca 2019 at 07:42

   Od początku w Czimiego nie wierzyłem. Walki wygrywał psim swędem, fuks kiedyś musiał się skończyć. Podobnie patrzyłem na Vulkana który jest dużo dużo lepszą wersją Manuwy.

   • Rozdający karty

    26 marca 2019 at 15:31

    Jeszcze gdyby Czimi był tylko szklany to kto wie może by nadrobił to wiekiem. Ale jest on już również leciwym zawodnikiem i będzie to nokaut Rakica

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *