Alexander Gustafsson vs. Anthony Smith walką wieczoru UFC on ESPN+ 10 w Sztokholmie


Wedle nieoficjalnych doniesień, dwaj ostatni rywale Jona Jonesa – Alexander Gustafsson i Anthony Smith – zmierzą się w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 10 w Sztokholmie.

Ledwie kilka godzin po tym, jak Alexander Gustafsson (18-5) zaakceptował medialnie wyzwanie do walki rzucone mu przez Coreya Andersona na okoliczność gali UFC on ESPN+ 10 w Sztokholmie, okazało się, że na mieście inne są już treście.

Jak bowiem donosi dziennikarz Brett Okamoto, Szwed wyraził zgodę na starcie z Anthonym Smithem (31-14) właśnie podczas gali zaplanowanej na 1 czerwca w Sztokholmie.

Jak poinformował natomiast Ariel Helwani, UFC zaproponowało tę walkę Anthony’emu Smithowi ledwie kilka godzin po ostatnim występie. Lwie Serce potrzebował jednak czasu, aby podjąć decyzję. Gustafsson był natomiast także gotowy na Andersona.
Obaj zawodnicy powracają po nieudanych występach z Jonem Jonesem.

Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu wagi półciężkiej Mauler podczas grudniowej gali UFC 232 przegrał w rewanżu z Bonesem przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie, podczas gdy okupujący 3. miejsce Lwie Serce został przez mistrz porozbijany na pełnym dystansie podczas zeszłotygodniowej gali UFC 235.

Amerykanin będzie niebezpieczny w stójce, ale wydaje się, że solidny boks i doskonałe warunki fizyczne Szweda stanowić mogą dla niego nie lada wyzwanie. Od strony zapaśniczej i kondycyjnej także to walczący przed własna publicznością Gustafsson wydaje się sprawniejszym zawodnikiem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexander Gustafsson – 1.40
Anthony Smith – 2.80

Wstępny typ:

Alexander Gustafsson

Rozpiska UFC on ESPN+ 10

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson (18-5) vs. Anthony Smith (31-14)

*****

UFC Wichita: Lewis vs. JDS – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. czacha

    10 marca 2019 at 13:06

    To właściwie kto teraz został dla Janka?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply