„Niektórzy zawodnicy naprawdę tego potrzebują” – Anderson Silva za przywróceniem TRT


Anderson Silva stwierdził, że zastępcza terapia testosteronowa (TRT) powinna być przywrócona pod kuratelą Amerykańskiej Agencji Antydopingowej.

Niedawno Andrei Arlovski stwierdził, że za dawnych czasów, gdy kontrole antydopingowe w MMA praktycznie nie istniały, walki były szybsze, ostrzejsze i po prostu lepsze.

Tak daleko nie posunął się Anderson Silva, ale i tak jego opublikowany właśnie wywiad – datowany prawdopodobnie na listopad ubiegłego roku – odbił się szerokim echem w świecie MMA. Wszystko dlatego, że Brazylijczyk uznał, że słynna swego czasu testosteronowa terapia zastępcza (TRT), zabroniona od 2014 roku, powinna wrócić do łask.

Są pewni zawodnicy, którzy potrzebują terapii hormonalnej.

– powiedział w rozmowie z Rap 77 (za MMAJunkie.com).

Myślę, że gdyby tylko USADA zaczęła to regulować, sport wzniósłby się na wyższy poziom dzięki zawodnikom, którzy teraz zmuszeni byli przerwać kariery. Na przykład Vitor (Belfort). Nawet ja, chociaż nigdy nie stosowałem tej terapii. Niektórzy starsi zawodnicy naprawdę jednak tego potrzebują. Dan Henderson. Wielu innych zawodników przestało walczyć z tego powodu.
Niespełna 44-letni Brazylijczyk powróci do oktagonu przy okazji lutowej gali UFC 234 w Melbourne, gdzie w pojedynku, który może zapewnić mu powrót do mistrzowskiej rozgrywki, skrzyżuje rękawice z uznawanym za swojego następcę, młodszym o prawie piętnaście lat Israelem Adesanyą. Wywiadu udzielił jednak najprawdopodobniej, zanim jeszcze zestawiono go z Nigeryjczykiem.

Moim zdaniem wejście USADA do UFC, aby kontrolować doping, jest dobre.

– kontynuował Silva.

W pewien sposób jednak to przeszkadza. MMA to nie jest zwyczajny sport jak wiele innych. Wymaga od zawodników walki, ciężkich fizycznych treningów. Jest wiele innych aspektów, z którymi muszą sobie radzić. Kontuzje i inne.

Jestem za kontrolami antydopingowymi, oczywiście. Uważam, że żaden zawodnik w dniu walki nie powinien mieć przewagi. Uważam jednak, że powinni to przeanalizować raz jeszcze. Jest wiele kontuzji, zawodnicy doznają urazów, wiele walk jest odwoływanych.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *