„Niech ktoś dobudzi tę pi*dę i zmieni jej tampon” – Jones i Adesanya w ostrej szermierce medialnej

Mistrzowie UFC wag półciężkiej i średniej, Jon Jones i Israel Adesanya, po raz kolejny wdali się w medialne przepychanki.

Gdy niespełna trzy tygodnie temu mistrz kategorii półciężkiej UFC Jon Jones ponownie nabroił, trafiając na kilka godzin do aresztu za jazdę po spożyciu alkoholu po ulicach Albuquerque oraz nieodpowiedzialne obchodzenie się z bronią, rozdający karty w 185 funtach Israel Adesanya nie zaprzepaścił okazji, aby potraktować go kilkoma medialnymi razami.

Kilka dni później w rozmowie z Arielem Helwanim The Last Stylebender okazał co prawda Amerykaninowi odrobinę współczucia, twierdząc, że nie miał żadnej satysfakcji, oglądając czarnego, młodego mężczyznę, który znowu narozrabiał, ale i tak zdołał przemycić kilka przytyków pod adresem kingpina 205 funtów.

Najwyraźniej nie umknęło to uwadze Jona Jonesa, który przed kilkoma dniami uaktywnił się na profilu kickboksera Alexa Pereiry. Kowadłoręki Brazylijczyk opublikował nagranie, na którym przypomniał światu ciężki nokaut, jaki w 2017 roku zadał Israelowi Adesanyi w formule kickbokserskiej, odnosząc drugie z Nigeryjczykiem zwycięstwo.

View this post on Instagram

Mais um ⚰️ lacrado @brunomuhammadchaves 🎥 @fit_perform @renata.sato @oholanddes @danshiroma @prutrilha @pzot @kaueyub @clinicacuidarmais @glorykickboxing @glorykickboxingbrasil @carrofortebjj @redmanstore @redmanoficial @redstore_ms @spaokami @photoflavio @pliniocruzmma @jorgeguimaraes @macielrapaduracapoeira @aline_pereira26 @clebercsdesign @feitosagoncalvesadvocacia #alexpereira #kickboxing #worldchampion #glorykickboxing #muaythai #alexpoatan #boxing #boxe #boxeo #boxer #warrior #fighter #muaythaifighter #fightphotogtaphy #saobernardodocampo #abc #brasil #alexpoatanpereira #traillerdomarcao #convenienciadomarcao #nucleoseiki #danshiroma #clinicacuidarmais #fitperform #มวยไทย

A post shared by Alex "Poatan" Pereira (@alexpoatanpereira) on

– Lol, cholera, nie wiedziałem, że aż musieli mu podawać tlen – napisał Bones w komentarzu do powyższego nagrania.
W niedzielę Nigeryjczyk, który od dawna zapowiada, że sponiewierałby w oktagonie Amerykanina, ale bić się z nim nie chce, bo ma „obowiązki w 185 funtach”, po raz kolejny podskubał Bonesa, być może właśnie w odpowiedzi na powyższy szyderczy wpis. The Last Stylebender publikował mianowicie cytat, którym lata temu Bones uraczył Daniela Cormiera.

Zamierzony efekt wesoły Nigeryjczyk osiągnął. Podczas wieczornej sesji na Twitterze alergicznie od dawna reagujący na jego zaczepki Jon Jones udzielił mu odpowiedzi, przypominając wspomniany brutalny nokaut z rąk Alexa Pereiry – a konkretnie zdjęcie, na którym półżywy Nigeryjczyk otrzymuje tlen. Uzupełnił go o wymowny komentarz.

– Marnotrawstwo cennego tlenu – napisał Jones. – Niech ktoś dobudzi tę pizdę i zmieni jej tampon.

Wpis ten Jones szybko co prawda usunął, ale… Zniewagi tej Adesanya puścić płazem nie mógł – i nie puścił. Przemyślawszy sprawę, upichcił ciętą ripostę.– Czy opublikował i usunął to zdjęcie? – napisał Nigeryjczyk na Twitterze. – Zostałem znokautowany raz i nigdy więcej nie popełniłem tego błędu.

– A ile razy ty zostałeś aresztowany? Ile razy wpadłeś na dopingu? Ile razy zabrali ci pas mistrzowski? Nigdy się nie nauczysz Pulsująca Pikto-dziwko.
Czy medialne połajanki amerykańsko-nigeryjski duet zamieni kiedyś na szermierkę na pięści i kopnięcia w oktagonie? Bones wielokrotnie wyrażał na to pełną gotowość, ale The Last Stylebender ma do tematu inne podejście.

Z obfitości serca Nigeryjczyk przyznał co prawda kiedyś, że nie chce wcielić się w rolę Saula Alvareza, który zbyt wcześniej podjął walkę z Floydem Mayweatherem Jr., ale od dłuższego czasu forsuje inną narrację – zapewnia mianowicie, że jest jeszcze kilku rywali w 185 funtach, którzy zasługują na swoją szansę walki o pas, a ponadto Jon Jones nie będzie dyktował mu warunków co do terminu. W rezultacie do Amerykanina zamierza wyjść na początku 2021 roku.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply