„Nie wtrącam się Khabibowi do niczego” – Dana White o nadal aktualnych planach wrześniowej walki Khabib vs. Gaethje

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat sportowej sytuacji Khabiba Nurmagomedova.

Niespełna dwa tygodnie temu w moskiewskim Szpitalu Wojskowym zmarł po dwóch miesiącach walki o życie Abdulmanap Nurmagomedov – ojciec, trener i mentor niepokonanego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova.

Od tamtej pory Dagestański Orzeł nie zabrał ani razu publicznie głosu. W rosyjskiej przestrzeni medialnej pojawiły się nawet głosy, iż Khabib Nurmagomedov zakończył sportową karierę – miał tak powiedzieć jego menadżer Ali Abdelaziz.

Egipcjanin stanowczo jednak zaprzeczył, aby kiedykolwiek wypowiedział się w ten sposób. Stwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Dagestańczyk opłakuje swojego ojca. Dodał też, że cokolwiek Khabib postanowi w sprawie swojej przyszłości, będzie go wspierał.
Jak natomiast wyglądają obecnie relacje Khabiba Nurmagomedova i sternika organizacji Dany White’a. o to zapytano amerykańskiego promotora przed środową galą w Abu Zabi.

– Nie (miałem z nim kontaktu) – powiedział White. – Nie wtrącam się teraz Khabibowi do niczego. Zostawiam go w spokoju i czekam, aż będzie gotowy na rozmowę. Zostawiam go w spokoju, aby przeżył żałobę i zrobił, co ma do zrobienia.

– Skontaktowałem się z nim tamtego dnia, ale nie dostałem do tej pory żadnej odpowiedzi.

Jak zatem wygląda status szykowanej wstępnie na wrzesień unifikacyjnej walki na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje? Otóż, pomimo iż do września czasu niewiele Dana White wydaje się nie tracić nadziei.
– Nie uważam, aby ta walka stała się teraz nieaktualna – stwierdził. – Po prostu czekamy na wiadomość od niego.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Ja, ku*wa, nie pytam o rewanż – ja żądam! Jeśli Borys ma resztki jaj…” – Wrzosek wściekły po KSW 53

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply