UFC

„Nie ważcie się znieważać mnie, użalając się nade mną” – Michael Chandler ubolewa nad odwołaniem walki z Conorem McGregorem, ale patrzy w przyszłość z optymizmem

Rozczarowany Michael Chandler zabrał głos na temat odwołania wymarzonej walki z Conorem McGregorem na UFC 303.

Czekał cierpliwie przez prawie dwa lata, ale się nie doczekał. Zaplanowana na 29 czerwca walka Michaela Chandlera z Conorem McGregorem została w zeszłym tygodniu odwołana. Oficjalnym powodem jest kontuzja Irlandczyka.

W poniedziałek Amerykanin opublikował w mediach społecznościowych obszerne nagranie, w którym szeroko skomentował fiasko walki z Notoriousem. W melancholijnym nastroju, Chandler podsumował swoje odczucia, podkreślając, że ani nie chce żadnego współczucia, ani nie zamierza składać broni.

– Zostałem pozbawiony gruntu pod nogami w ostatnim możliwym momencie – powiedział Chandler. – Właśnie skończyłem ostatnią sesję sparingową. To był czwartek rano. Oczywiście słyszałem plotki od poniedziałku, ale tak naprawdę dostałem telefon około godziny po zakończeniu ostatniej sesji sparingowej. Godzinę po celebracji.

– Każdy, kto trenował do walki lub każdy, kto przeszedł przez obóz treningowy… Musisz pokonać wielką przeszkodę, a następnie, aby osiągnąć szczyt, zbliżyć się do samego końca, nie trenujesz już tak ciężko – nie rzucasz się w ogień, bo nie chcesz ryzykować kontuzji, przetrenowania, uderzenia, siniaków, skaleczenia, wszystkich tych różnych rzeczy. Właśnie miałem ten etap za sobą. W tamtej chwili byłem najszczęśliwszym i najzdrowszym, najtrudniejszym do ubicia, najbardziej niebezpiecznym człowiekiem w całym swoim życiu. A trzydzieści minut później otrzymałem telefon, że to wszystko na nic. (…)

38-latek nie był widziany w warunkach bojowych od listopada 2022 roku, gdy uległ Dustinowi Poirierowi. Otrzymawszy zapewnienie, że będzie walczył z Conorem McGregorem, wyczekiwał powrotu Irlandczyka jak kania dżdżu.

– Co mam więc teraz zrobić? – zadumał się Chandler. – Jest teraz w moim życiu trochę niepewności. Kiedy odbędzie się ta walka? Na jaką datę zostanie ponownie zestawiona? W jakim miejscu? Jak poważna jest kontuzja? Pojawiły się doniesienia, że nie jest tak źle, walkę trzeba tylko trochę przesunąć. Ale nadal nie ma żadnych gwarancji.

– Cieszę się jednak, gdy nie ma żadnych gwarancji. Jestem tylko dzieciakiem z High Ridge, Mo., który nadal podąża naprzód bez względu na przeciwności losu, bez względu na okoliczności, bez względu na sytuację. Nie ode mnie zależą ostateczne wyniki. Do mnie należy wykonanie swojej pracy. Niech przemawia praca. Wykonujemy pracę. I wykonujemy ją, dopóki nie będzie można nam odmówić.

– Nie ważcie się mnie znieważać, użalając się nade mną. Nie ważcie się mnie znieważać, współczując mi. Bądźcie ośmieleni moją sytuacją. Bądźcie ośmieleni moją niezłomnością i niewzruszonością, przywiązaniem moich marzeń do spadającej gwiazdy i dalszym kroczeniem naprzód. Jeśli jesteś ze mną w tej podróży od dłuższego czasu, wiesz, jak działam. Wiesz, jaki jest mój sposób myślenia, gdzie jest mój umysł. I nie jestem nawet blisko jakiejkolwiek załamki.

– Jestem ośmielony tym testem, a ten test jeszcze się nie skończył. Ten test stanie się częścią mojego świadectwa. Więc idziemy naprzód w obliczu przeciwności losu, całkowicie lekceważąc poprzednie porażki, poprzednie niepowodzenia, poprzednie rzeczy będące poza kontrolą i przyszłe trudności.

Dalsze plany Michaela Chandlera nie są znane. Zapytany o niego, sternik UFC Dana White nie był w stanie ukryć uśmiechu, sugerując, że Iron zamierza nadal czekać na powrót Conora McGregora.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button