UFC

Nie tylko nie został zaproszony na imprezę, ale nawet nie wie, że takowa ma miejsce? Chael Sonnen krytycznie o Mateuszu Gamrocie!

Mateusz Gamrot zaspał? "To on powinien to mówić, a nie ja!" - Sonnen przekonany, że "Gamer" nawet nie wie, że obok toczy się "impreza"!

Chael Sonnen uważa, że Mateusz Gamrot popełnia duży błąd, nie zabierając głosu na temat niedawnych wypowiedzi Beneila Dariusha oraz Khabiba Nurmagomedova.
Kilka dni temu sposobiący się do walki z Mateuszem Gamrotem Beneil Dariush – pójdzie w tany z Polakiem w ramach październikowej gali UFC 280 w Abu Zabi – obwieścił, że został wybrany na rezerwowego do walki wieczoru wydarzenia, w której o złoto 155 funtów powalczą Charles Oliveira i Islam Makhachev.

Irańskiemu Amerykaninowi natychmiast zawtórował były niepokonany mistrz 155 funtów Khabib Nurmagomedov, który zasugerował nawet, że Do Bronx ostatecznie w Abu Zabi do oktagonu nie wejdzie i to właśnie Beneil Dariush stanie naprzeciwko Islama Makhacheva.

Tematowi temu w jednym z najnowszych nagrań postanowił przyjrzeć się niezawodny Chael Sonnen.
Amerykanin podkreślił, że docenia i chwali Dariusha za samo zabranie głosu w mediach, bo – jak zaznaczył – nie jest to zawodnik, który orientuje się zbyt dobrze, o co w tych wszystkich medialnych gierkach chodzi. Skupia się wyłącznie na treningach i walce.

– Pojawia się więc Benny z tym wierutnym kłamstwem – powiedział Sonnen. – Gigantycznym wierutnym kłamstwem, którymi się z nami dzieli. To było minionego wieczoru.

– Nadchodzi poranek i… Dowiedziałem się właśnie, że Benny jest w rozpisce tej gali! Wiedziałem, że Benny przygotowuje się na walkę z Gamrotem. Byłem tego w pełni świadom, ale ta karta… Ludzie, o tej karcie mówiliśmy od dwóch lat. Przysięgam, że nie przypominam sobie żadnej gali, która byłaby tak dziwaczna jak właśnie ta.

– Zdałem sobie właśnie sprawę, że minęło ledwie kilka miesięcy od czasu, gdy ją ogłoszono, ale o walce wieczoru mówiliśmy od dawna. Wyszykowali nam kapitalną rozpiskę.

– Wiedziałem, że Benny ma walczyć z Gamrotem. Wiedziałem o tym. Nie byłem jednak świadom, że do walki tej dojdzie na tej gali – a to zmienia wszystko!

– Powiedziałem przed chwilą, że Benny wmawia nam wierutne kłamstwa? Chwila, chwila, nie tak prędko… Historia UFC dowodzi, że wszystko musi być odpowiednio poukładane. Co dobre dla jednych, musi być też dobre dla innych (…)– Historia UFC pokazuje, że gdy sypie się walka wieczoru, wtedy ktoś, kto przygotowywał się także do innej walki, która odbędzie się w karcie głównej wydarzenia w tej samej kategorii wagowej… To dla was oczywiste. Znacie to. Świat potrzebował jednak 2-3 lat, żeby zrozumieć ruchy Dany w tym temacie. Dana robił to i ratował rozpiski od lat. Nie mówił o tym wprost, ale tego nie wyłapaliście. Media też tego nie wyłapały.

Chael Sonnen podkreślił, że wcześniej był gorącym zwolennikiem planów mistrza wagi piórkowej Alexandra Volkanovskiego, który garnął się do roli rezerwowego, ale zdawszy sobie sprawę, że w rozpisce gali jest też pojedynek Beneila Dariusha z Mateuszeg Gamrotem, zmienił zdanie. Stwierdził, że takim układzie sternik UFC Dana White ma czyste ręce i nawet australijski mistrz to zrozumie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– O ile wiedziałem, że dojdzie do tej walki, wiedziałem o Gamrocie, to nie wiedziałem, że będą walczyć na tej rozpisce – przyznał Gangster z Oregonu.

– Dlaczego natomiast Benny publicznie powiedział, że będzie zastępstwem? Co w ten sposób powiedział o Gamrocie? Czy twierdzi, że Gamrot jednak nie dotrze na galę? Czy o to mu chodzi? Co, u diabła, przez to rozumieć?

– A potem pojawia się Khabib. Wszystko w odstępie około godziny. Khabib uważa, że Charles nie wystąpi na gali, więc Benny i Islam będą walczyć o pas. I nie zapominajcie, że nie mówimy o tymczasowym pasie. Jakkolwiek byście nie przepisywali historii na nowo, Charles Oliveira nie jest mistrzem świata. Jeśli nie wystąpi, nie ma mowy o żadnym tymczasowym pasie. Będzie niekwestionowany pas na szali.

Przywiązujący zawsze gigantyczną wagę do medialnych aspektów wizerunku zawodnika Chael Sonnen nie ma wątpliwości, że na całej tej rozgrywce najgorzej wyszedł… Mateusz Gamrot!
– Jedynym, którego pominięto w zaproszeniu na przyjęcie – i zapewniam was, że jutro też nie dotrze do niego, że jest impreza – jest tutaj Gamrot – stwierdził. – Benny twierdzi, że przechodzi do walki wieczoru i otrzymuje jeszcze wsparcie od samego króla… Khabib jest królem tej dywizji. Na jego następcę jest szykowany Islam.

– Zanim zaczniecie mnie przekonywać, że nie rozumiem, zanim zaczniecie mi wmawiać, że to tylko takie gierki, że to tylko Khabib stara się zadbać o to, żeby Oliveira na pewno się nie wycofał… Tak, Sztuka Robienia Interesów, czytałem tę książkę. Wszystko rozumiem.

Złotousty ocenił, że najważniejszym zamiarem Dagestańskiego Orła – a szerzej także menadżera Aliego Abdelaziza, którego zaangażowania w cały proceder absolutnie nie wyklucza – jest wywarcie dodatkowej presji na Charlesie Oliveirze.

Na tym nie koniec, bo Sonnen nie wyklucza też, że wspomniany wpis Nurmagomedova nie był przypadkowy. Jest przekonany, że jeśli gdziekolwiek w otoczeniu Do Bronxa pojawił się temat wycofania się z walki z Makhachevem – na przykład z powodu problemów zdrowotnych – to wieści te dotarły zarówno do Dagestanu, jak i do Abdelaziza.
– Pytam więc, czy o to w tym wszystkim chodzi? – powiedział. – Czy zatem jakiś mały ptaszek wyszeptał to wszystko Khabibowi, który następnie zwrócił się w panice do Aliego, który z kolei razem z Khabibem i Bennym przygotował ten cały plan? Tego wykluczyć nie sposób.

– Ale co powiedzieć o Gamrocie? To Gamrot powinien był pierwszy zabrać głos w temacie, a nie ja. To nie ja powinienem być pierwszym, który porusza ten temat Gamrota w mediach, tylko powinien to być sam Gamrot. Powinien był już się tym zająć. Nie zrobi tego jednak. Gwarantuję to wam.

– Potrzebowałem jakiejś godziny, żeby złożyć ten odcinek, zedytować i załadować. Jakaś godzina. Na milion procent Gamrot mnie z tym tematem dzisiaj nie wyprzedzi. W przyszłym tygodniu też się do tego nie odniesie. Nie jestem też pewien, czy zrobi to Charles. I zaczyna robić się bardzo ciekawie…
– Jeśli gdziekolwiek w mojej narracji się pogubiliście, jeśli cokolwiek przegapiliście, jeśli czegokolwiek nie rozumiecie… Cofnijcie to i obejrzyjcie raz jeszcze.

– Psychologia tego całego numeru i fakt, że Benny właśnie ustawił się ponad największym zawodnikiem w historii… Już samo to powinno wzbudzić waszą ciekawość. Jeśli nie nadążacie za mną, cofnijcie nagranie i obejrzyjcie raz jeszcze.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Sonnen pierd%$i straszne głupoty.
    Serio, już od dłuższego czasu nie da się go słuchać.
    Chyba sądzi że znalazł sobie taką nisze na rynku mma. Że będzie tym goście od wyjaśniania skomplikowanych teorii, które sam tworzy.

Dodaj komentarz

Back to top button