UFC

Mateusz Gamrot zostanie bez rywala? Khabib Nurmagomedov przekonany, że Charles Oliveira wycofa się z UFC 280!

Rozdający swego czasu karty w wadze lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov prognozuje, że to nie z Charlesem Oliveirą na gali UFC 280 skrzyżuje rękawice jego kompan Islam Makhachev.
Kilka dni temu Islam Makhachev przedstawił plan, z jakim 22 października wejdzie do oktagonu na walkę wieczoru gali UFC 280 w Abu Zabi z Charlesem Oliveirą.

– W pierwszej rundzie będzie rozgrzewka, w drugiej zaciągnę go na głębokie wody, w trzeciej zakończę sprawę – napisał. – Nie mogę się doczekać 22 października.
Okazuje się jednak, że były niepokonany mistrz wagi lekkiej, przyjaciel i sparingpartner Dagestańczyka Khabib Nurmagomedov widzi to nieco inaczej… W piątek Dagestański Orzeł zawyrokował bowiem, że Do Bronx do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie dotrze.

– Myślę, że Charles Oliveira nie przyjedzie do Abu Zabi i UFC zmieni go na Beneila Dariusha – napisał. – Bez względu jednak na rywala Islam Makhachev zostanie najlepszym zawodnikiem na świecie.

W czwartek wspomniany Beneil Dariush poinformował, że będzie rezerwowym do walki Charlesa Oliveiry z Islamem Makhachevem.Gdyby scenariusz Khabiba Nurmagomedova się spełnił, wówczas bez przeciwnika na galę UFC 280 zostałby Mateusz Gamrot. Nie wiadomo, czy na taki potencjalny scenariusz są przygotowani matchmakerzy UFC.

Pojedynek Beneila Dariusha z Mateuszem Gamrotem jest uznawany za eliminator do walki o tytuł mistrzowski, choć… zupełnie inaczej widzi ten temat chociażby Michael Chandler, który w listopadzie skrzyżuje rękawice z Dustinem Poirierem.
Warto natomiast podkreślić, że tajemnicą poliszynela jest, iż dostęp do kont na Twitterze Islama Makhacheva i Khabiba Nurmagomedova – a tam pojawiły się przywołane wpisy – posiada ich menadżer Ali Abdelaziz, który prowadzi zresztą także karierę Beneila Dariusha. Niewykluczone zatem, że to właśnie egipski menadżer jest ich autorem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button