„Nie teraz” – Dana White wyklucza walkę Jona Jonesa ze Stipe Miociciem

Szefujący UFC Dana White zabrał głos na temat zwakowania pasa wagi półciężkiej przez Jona Jonesa i jego przyszłości w 265 funtach.

Nie rozmijał się z rzeczywistością sternik UFC Dana White, zapowiadając w zeszłym tygodniu, że niebawem wznowiona zostanie mistrzowska rozgrywka w kategorii półciężkiej.

We wtorek gruchnęły doniesienia o zestawieniu pojedynku Jana Błachowicza z Dominickiem Reysem, a później – wobec ogłoszenia zwakowania pasa przez sposobiącego się do migracji do wagi ciężkiej Jona Jonesa – stało się jasne, że na szali walki znajdzie się tytuł mistrzowski.

W pierwszym od tego czasu wywiadzie Dana White opowiedział o planach Bonesa.

– Jon Jones zwakował pas kategorii półciężkiej – powiedział w rozmowie z ESPN (za MMAJunkie.com) amerykański promotor. – Widzieliście zresztą jego wpisy. Interesuje go teraz walka w wadze ciężkiej. Nie wie jeszcze kiedy i nie wie jeszcze z kim.
– Wydaje mi się, że zrobi sobie teraz przerwę i zajmie się jakimiś rzeczami poza oktagonem. Gdy nadejdzie pora, wróci i prawdopodobnie będzie się bił w kategorii ciężkiej.

Po sobotnim zwycięstwie Stipego Miocicia w trylogii z Danielem Cormierem Bones zapowiedział rychłe odebranie złota temu pierwszemu, nie mając wątpliwości, że wyszedłby z takiej walki obronną ręką.

Dana White stwierdził jednak wówczas, że nie ma możliwości, aby w rajdzie po złoto 265 funtów Bones wyprzedził rozpędzonego serią czterech nokautów w pierwszych rundach Francisa Ngannou – i narrację tę podtrzymał teraz.

– Miocic vs. Ngannou 2 to walka, która z całą pewnością odbędzie się teraz w wadze ciężkiej – zapewnił. – Francis Ngannou zapracował na starcie o pas. A potem zobaczymy. Mieliśmy dzisiaj spotkanie matchmakerskie. Wielu gości z Top 5, Top 4 ma już walki szykowane na wrzesień. Zobaczymy, kiedy Jon Jones będzie chciał powrócić i kto będzie miał dla niego sens.
– Jones to wieloletni mistrz wagi półciężkiej. Moim zdaniem największy zawodnik w dziejach. Gdyby chciał więc powrócić i powalczyć o złoto kategorii ciężkiej, nie miałbym z tym problemu. Nie może jednak teraz wskoczyć przed Francisa Ngannou.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Śmieci jednego są skarbem dla drugiego” – Jones reaguje na mistrzowski status walki Błachowicz vs. Reyes

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply