Polskie MMAUFC

„Nie będziecie rozczarowani!” – Jan Błachowicz i Marcin Tybura apelują do Dany White’a o zakontraktowanie Daniela Skibińskiego

Daniel Skibiński chce zastąpić Mounira Lazzeza w starciu z Davidem Zawadą – wsparli go między innymi Jan Błachowicz i Marcin Tybura.

Mający za sobą zwycięski debiut w UFC Mounir Lazzez, który trzy miesiące temu wypunktował Abdula Razaka Alhassana, wypadł z zaplanowanej na 17 października w Abu Zabi walki z Davidem Zawadą. Jak bowiem doniósł portal MMAJunkie.com, u Tunezyjczyka wykryto koronawirusa.

Okazję, aby wejść na zastępstwo do walki z Sagatem próbuje wykorzystać rozpędzony serią dziesięciu zwycięstw polski półśredni Daniel Skibiński. Jego usługi polecili matchmakerom UFC między innymi Marcin Tybura oraz świeżo upieczony mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz.

– Hej, UFC, Seanie Shelby, Micku Maynardzie – napisał Tybur. – Znam gościa na tę walkę. Półśredni numer jeden w Polsce i mój klubowy kolega Daniel Skibiński może dołączyć do mnie na Fight Island nawet jutro. Zróbmy to!
– Zgoda – napisał cieszynianin. – Dajcie Danielowi Skibińskiemu szansę. Nie będziecie rozczarowani.

Zasiadający na mistrzowskim tronie wagi półśredniej organizacji Babilon MMA Skiba był ostatnio widziany w akcji w sierpniu, nokautując w pierwszej rundzie Kirilla Medvedovskiego. Szlifujący formę w poznańskim Ankosie MMA 30-latek jest niepokonany od czterech lat, nie ukrywając od dłuższego czasu, że mierzy w UFC.
David Zawada ma za sobą trzy występy pod flagą UFC. Przegrawszy z Dannym Robertsem i Jingliangiem Li, w listopadzie ubiegłego roku poddał w pierwszej rundzie Abubakara Nurmagomedova, najprawdopodobniej ratując się przed zwolnienienm.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Jesteś teraz królem, więc…” – Daniel Cormier odpowiedział na wyzwanie Jana Błachowicza

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button