„Nie powiedziałem ostatniego słowa” – Michał Materla powróci 20 czerwca poza KSW

Jeden z najpopularniejszych zawodników na polskiej scenie MMA Michał Materla stoczy kolejną walkę 20 czerwca na gali EFM.

Jeden z pionierów nadwiślańskiego MMA Michał Materla (27-7) powróci do akcji 20 czerwca podczas gali European Fight Masters – organizacji, którą kilka lat temu założył jego przyrodni brat i menadżer Norbert Sawicki.

O powrocie szczecińskiego Berserkera poinformowano w poniższym nagraniu:

– Niektórzy mówią, że nie wrócę – powiedział Michał na nagraniu. – Mówią, że jestem za stary, za wolny i zbyt mocno poobijany. Twierdzą, że przyjąłem zbyt dużo ciosów. Sugerują żebym skończył ze sportem zawodowym, przeszedł na emeryturę. Powiem wam tylko tyle: nie powiedziałem ostatniego słowa i jeszcze was zaskoczę.
– Wiele w życiu przeszedłem i nie z takich sytuacji wychodziłem. Żeby się rozwijać, istotne jest, żeby z każdej porażki wyciągać wnioski. Pamiętajcie, może mi zabraknąć techniki, kondycji, ale nigdy mi nie zabraknie charakteru. Wracam.

Ostatnie osiemnaście walk – od 2009 roku – Michał Materla stoczył dla organizacji KSW, sięgając nawet w 2012 roku po pas mistrzowski kategorii średniej. Ostatni pojedynek stoczył przed rokiem, przegrywając przez nokaut w rewanżu ze Scottem Askhamem. W sten sposób seria dwóch zwycięst szczecininina – z Martinem Zawadą i Damianem Janikowskim – dobiegła końca.
Nie wiadomo, dlaczego Materla będzie walczył poza KSW i jak wygląda jego sytuacja kontraktowa. Nie wiadomo też póki co, ani gdzie odbędzie się gala, ani kto będzie rywalem Berserkera. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna w systemie PPV.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply