„Nie można sobie ze mnie robić jaj” – Mateusz Gamrot ostro o ofercie walki z Roberto Soldiciem na tydzień przed KSW 54

Mateusz Gamrot opowiedział, w jakich okolicznościach pierwotnie zaproponowano mu na KSW 54 walkę z Roberto Soldiciem, gdy z gry wypadł Shamil Musaev.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej podwójny mistrz KSW Mateusz Gamrot raz jeszcze odniósł się do propozycji walki z mistrzem 77 kilogramów Roberto Soldiciem, jaką przedstawiono mu, gdy Shamil Musaev z powodu kontuzji kolana wypadł z występu na KSW 54.

– Catchweight 75 kg na tydzień przed galą – powiedział kudowianin. – Wydaje mi się, że to jest szaleństwo, jeszcze na ostatnią walkę. Przedstawiłem też wyraźnie swoje stanowisko, że jeżeli by zrobił 70,3 kg i pięć rund po pięć minut o pas, to wtedy mógłbym przyjąć tę walkę, bo to wtedy w sumie jak każdy inny rywal na moją kategorię.

– Ale nie można sobie ze mnie robić jaj. Dzisiaj ważę 75 kilo i nagle miałbym w tym limicie walczyć? To tak, jakby chcieli teraz ściągnąć dla mnie zawodnika z kategorii ciężkiej, żeby ze mną walczył na tydzień przed. Uważam, że ta propozycja była po prostu abstrakcyjna.
Gamer szybko doszedł jednak do porozumienia z KSW, akceptując zestawienie z Marianem Ziółkowskim, który pierwotnie miał w ramach gali KSW 54 skrzyżować rękawice z Maciejem Kazieczką.

– W drugiej kolejności był Marian, to ani chwili się nie zastanawiałem, bo jest z mojej kategorii. Tym bardziej, że najbardziej sobie zasłużył w KSW. Byliśmy przymierzani też wcześniej, więc dla mnie świetnie. Co prawda zupełnie inny stylistycznie zawodnik niż Shamil, pod którego się przygotowywałem, ale ja jestem takim zawodnikiem, który dużo walczył na zawodach, na turniejach, a jak jedziesz na zawody turniejowe, to nigdy nie wiesz, na kogo trafisz w losowaniu – czy mały, wysoki, gruby, szczupły, niski, silny, słaby, więc zawsze musieliśmy być gotowi na każdą ewentualność.

– To doświadczenie, moja przeszłość życiowa bardzo mi w tym momencie pomagają i wychodzą na plus. Jestem elastycznym zawodnikiem i potrafię się dostosować teraz pod Mariana.
Do naszej analizy i typu na walkę Gamrot vs. Ziółkowski zapraszamy – tutaj.

Cały wywiad z Mateuszem Gamrotem poniżej (za MMA.plObstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Śmieci jednego są skarbem dla drugiego” – Jones reaguje na mistrzowski status walki Błachowicz vs. Reyes

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply