„Nie interesuje mnie obijanie komentatorów” – Petr Yan ucisza Dominicka Cruza, zapowiada walkę z Marlonem Moraesem

Robiący furorę w kategorii koguciej UFC Petr Yan nie ma wątpliwości, że tylko jedno zwycięstwo dzieli go od pojedynku o złoto.

Rozpędzony serią sześciu zwycięstw, w tym trzech przed czasem, Petr Yan nie ma żadnych wątpliwości, że znajduje się o jedno od pojedynku o pas mistrzowski wagi koguciej.

– Uważam, że z siedmioma kolejnymi zwycięstwami będę pretendentem do pasa – powiedział w rozmowie z MMAJunkie.com. – Nie będzie sposobu, aby odmówić mi walki o tytuł mistrzowski.

Aby do tego doszło, Rosjanin musi pokonać Marlona Moraesa. To właśnie Brazylijczyk będzie jego przeciwnikiem w walce wieczoru pierwszej w historii UFC gali w Kazachstanie, która ma się odbyć 13 czerwca.

– Moraes był pierwszym rywalem, jakiego mi zaproponowali i jestem zadowolony z tego zestawienia – powiedział Yan. – Nadal jest pretendentem numer jeden w dywizji, więc chętnie zaakceptowałem wyzwanie.
Zapytany o ostatnią potyczkę Marlona Moraesa – zwycięstwo niejednogłośną decyzją z Jose Aldo – Rosjanin stwierdził, że walka mogła pójść w obie strony i o żadnym rabunku mowy być nie może.

– Moja walka z Marlonem będzie inna, bo jest zaplanowana na pięć rund – ale nie dam mu szansy na złapanie oddechu – powiedział. – Jestem pewny swoich możliwości na 5-rundowym dystansie.

Kilka dni temu pełną gotowość na starcie z Sybirakiem wyraził natomiast niewidziany w akcji od ponad dwóch lat były mistrz Dominick Cruz, oceniając, że wiktoria utorowałaby mu drogę do rozgrywki mistrzowskiej. Yan postawił jednak sprawę jasno.

– Śmieszny fakt: mam w UFC więcej zwycięstw niż Dominick Cruz – napisał. – Na tym etapie nieszczególnie interesuje mnie obijanie komentatorów telewizyjnych.Petr Yan przebywa obecnie wraz z rodziną w Tajlandii, gdzie w utrudnionych warunkach – zamknięto bowiem klub Tiger Muay Thai – szlifuje formę, licząc na to, że pandemia koronawirusa nie przeszkodzi w jego czerwcowej walce z Marlonem Moraesem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply