„Nie będę go ganiał, wrócę na środek oktagonu” – Paulo Costa o taktyce na kontruderzacza Israela Adesanyę

Paulo Costa podkreślił, że w starciu z Israelem Adsanyą nie zamierza wcielać się w rolę owładniętego morderczymi żądzami jeźdźca bez głowy.

Przebieg marcowej konfrontacji Israela Adesanyi z Yoelem Romero nie wywołał na świecie zachwytów, delikatnie rzecz ujmując.

Obaj zawodnicy nastawili się niemal wyłącznie na kontry, nie będąc skorymi do inicjowania ataków. Odrobinę aktywniejszy był mimo wszystko Nigeryjczyk, pojedynczymi kopnięciami kąsając z bezpiecznego dystansu Kubańczyka. Gdy natomiast ten ostatni budził się z letargu, ruszając do ataków, mistrz brał nogi za pas, chwilami wręcz karykaturalnie biegając po oktagonie.

Ostatecznie The Last Stylebender wygrał jednogłośną decyzją, choć także na niego spadła lawina krytyki – w jego ocenie kompletnie nieuzasadniona.
Oczekiwania względem sobotniej walki mistrza z Paulo Costą, która zwieńczy galę UFC 253 w Abu Zabi, są jednak zupełnie inne. Brazylijczyk słynie bowiem z morderczej presji, jaką narzuca w każdym pojedynku.

W starciu tym będzie też wyraźnie ustępował Nigeryjczykowi pod względem gabarytów, co stanowić może kolejną przesłankę wskazującą na to, że agresji mu w oktagonie nie zabraknie.

Ba! Sternik UFC Dana White w drodze do gali jak mantrę powtarza, że walka wieczoru będzie fantastycznym, pełnym akcji widowiskiem. Jest przekonany, że Borrachinha zmusi Nigeryjczyka do walki.

Jednak podczas konferencji prasowej w środę Brazylijczyk ostudził odrobinę oczekiwania szefa UFC i fanów, zwracając uwagę na styl walki Adesanyi.

– Przede wszystkim jest kontruderzaczem – powiedział. – Wszyscy widzieli w walce z Romero, że jeśli jego rywal nie naciska, to on nie robi nic. Stoi i czeka, aż gość na niego ruszy.

– Spróbuję więc naciskać, zmuszając go do walki, ale jeśli będzie unikał walki, nie będę go ganiał cały czas. Wrócę na środek oktagonu i będę zamykał mu drogę ucieczki. Spróbuję zrobić z tego walkę.Najważniejsze artykuły o UFC 253:

Błachowicz vs. Reyes – techniczna analiza i typowanie
Adesanya vs. Costa – techniczna analiza i typowanie
UFC 253 – transmisja, rozpiska, informacje

Cała konferencja prasowa z Brazylijczykiem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Zapłacisz za to pasem” – Khamzat Chimaev odpowiedział na słowa Israela Adesanyi o „szczurzej wardze”

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. cesellolaroma

    25 września 2020 at 09:43

    Problem w tym, że jak pan Costa będzie zbyt często wracał na środek octagonu to Adensanya bezlitośnie go wypunktuje, w dystansie nie ma z nim szans. Mimo wszystko liczę, że to zasłona dymna i Costa nie będzie przesadnie kombinował, ruszy na niego jak byk, i w końcu złapie na siatce w którejś z pierwszych rund ;)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply