UFC

Nate Diaz stanie w narożniku Krona Gracie w Pheonix

Nate Diaz wejdzie w niedzielę ponownie do oktagonu UFC, stając w narożniku wybornego specjalisty od BJJ Krona Gracie.

Nate Diaz pojawi się w oktagonie przy okazji niedzielnej gali UFC on ESPN 1 w Phoenix – ale nie w charakterze zawodnika. Stocktończyk stanie bowiem w narożniku debiutującego pod sztandarem amerykańskiego giganta Krona Gracie, który skrzyżuje rękawice z Alexem Caceresem.

W charakterze zawodnika Nate Diaz nie był widziany w oktagonie od sierpnia 2016 roku, gdy w rewanżowym starciu z Conorem McGregorem przegrał większościową decyzją sędziowską. Z kolei jako cornerman pojawił się w oktagonie ostatnio we wrześniu 2017 roku przy okazji przegranej walki swojego kompana Gilberta Melendeza z Jeremym Stephensem.
Kron Gracie (4-0) – najmłodszy syn legendarnego Ricksona Gracie – od dawna szlifuje formę z braćmi Diaz, chętnie biorąc też udział w triathlonach. Zwyciężywszy w ADCC w 2013 roku w kategorii do 77 kilogramów, ogłosił przejście do MMA. Wszystkie cztery dotychczasowe walki wygrał przez poddania.

O powrocie do akcji Nate’a Diaza póki co nic nie wiadomo, ale wedle słów wspomnianego Gilberta Melendeza, stocktończyk cały czas trenuje i utrzymuje formę.

*****

„Myślę, że jestem wystarczająco mocny” – Cain Velasquez o potencjalnej walce z Jonem Jonesem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button