„Myślę, że jestem wystarczająco mocny” – Cain Velasquez o potencjalnej walce z Jonem Jonesem

Sposobiący się do niedzielnego powrotu do oktagonu Cain Velasquez zabrał głos na temat potencjalnego starcia z Jonem Jonesem.

Od czasu, gdy powrót byłego mistrza wagi ciężkiej Caina Velasqueza stał się faktem, nie ustają medialne spekulacje na temat jego potencjalnej konfrontacji z kingpinem 205 funtów Jonem Jonesem. Nie tylko z uwagi na bujną relację, jaka łączy Bonesa z klubowym kolegą Caina Velasqueza, Danielem Cormierem, ale też z uwagi na wypowiedzi mistrza wagi półciężkiej, który od dłuższego czasu nie ukrywa możliwej przeprowadzki do dywizji królewskiej.

Absolutnie.

– powiedział Velasquez, przydybany przez ekipę TMZ Sports i zapytany o to, czy byłby zainteresowany konfrontacją z Jonesem.

Mogę walczyć z kimkolwiek. Dlatego jestem w tym sporcie – aby bić się z najmocniejszymi gośćmi, aby być najlepszym. Dla mnie chodzi o to, żeby tam wyjść, dać dobry występ, wygrać i po prostu bić się z najlepszymi.
Niewidziany w akcji od lipca 2016 roku – pokonał wówczas Travisa Browne’a – 36-latek nie ukrywa jednocześnie, że w tej chwili jest skupiony wyłącznie na niedzielnej gali UFC on ESPN 1 w Phoenix, gdzie stanie w szranki z kowadłorękim Francisem Ngannou.

Myślę, że mógłbym go pokonać. Myślę, że jestem wystarczająco mocny.

– kontynuował Cain, dopytywany nadal o Jona.

Jon Jones to niesamowity sportowiec. Widziałem jego wszystkie walki, wiem, na co go stać. Każdy gość stanowi wielkie wyzwanie – i on również. Myślę jednak, że mógłbym go pokonać.

*****

„To nie zapasy, to walka MMA” – Francis Ngannou przed starciem z Cainem Velasquezem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply