UFC

„Najbrzydsza walka, jaką w życiu widziałem” – Oliveira odpowiedział na zarzuty Gaethje o brak serca do walki

Dzierżący tron wagi lekkiej UFC Charles Oliveira odpowiedział na ostatnie przytyki ze strony Justina Gaethje.
Pytany o urzędującego mistrza wagi lekkiej UFC, były tymczasowy czempion Justin Gaethje jak mantrę powtarza, że Brazylijczyk ma w sobie gotowość do wywieszenia białej flagi, gdy tylko w oktagonie robi się ciężko.
Amerykanin stwierdził, że jego ciągotki Brazylijczyka do kapitulacji były widoczne nawet w pierwszej rundzie mistrzowskiego starcia z Michaelem Chandlerem, gdy znalazł się na deskach, obijany przez rywala. Highlight pokusił się nawet o stwierdzenie, że tak naprawdę pomimo statusu mistrza Do Bronx to trzeci najlepszy lekki – po Dustinie Poirierze i nim samym, czyli Justinie Gaethje.

Zapytany o wypowiedzi te Amerykanina, Oliveira obszernie je skomentował w podcaście Trocação Franca.

– Michael Chandler przyszedł tutaj, dostał kontrakt z UFC na walkę o pas i miał swoją szansę – powiedział Brazylijczyk (za MMAFighting.com). – Trafił dobrym ciosem, miał potem okazję, żeby mnie znokautować i wygrać walkę, ale nie był w stanie tego zrobić. Wyszedłem i go znokautowałem.

– Justin Gaethje miał szansę walki o pas z Khabibem i widzieliście wszyscy, co się stało. Nie muszę tego przypominać. Najbrzydsza walka, jaką w życiu widziałem. Umarł tam, więc nie muszę niczego dodawać. Czasami gość musi nadrabiać gadką, żeby znaleźć się w świetle kamer. Moim zdaniem to właśnie robi. Musi gadać, żeby o nim mówiono.Do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego Brazylijczyk stanie 11 grudnia. W walce wieczoru gali UFC 269 w Las Vegas Do Bronx skrzyżuje rękawice z Dustinem Poirierem, opromienionym dwoma zwycięstwami nad Conorem McGregorem.

– Jeśli Bóg pozwoli mi wygrać i pozostać przy pasie, goście muszą zapracować sobie zwycięstwami na walkę ze mną – powiedział. – Jeśli wygrają, zapraszam. Niech przyjdą i sprawdzą, czy wymięknę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Nie rozumieją, że jest już nowy Charles – mentalnie, fizycznie i duchowo. Mogą uderzać mocno, ale czy potrafią też przyjąć, gdy ja ich uderzę? Pozostaję tym samym Charlesem, który nie gada głupot, jest skromny, ale ci goście poszukują szumu. Jak to robią? Justin Gaethje nie walczył od… Od roku? Wszyscy widzieli jego ostatnią walkę. Minęło dużo czasu. Jeśli nie walczysz, to musisz gadać i tak właśnie się dzieje.

– Michael Chandler trafił dobrym ciosem i obijał mnie potem mocno przez w zasadzie trzy minuty – podkreślił Oliveira. – Zrobił wszystko, co mógł, a jednak się nie poddałem. Dlaczego? Bo jestem w świetnym miejscu mentalnie, fizycznie i duchowo. A gdy ja go trafiłem, miało dość. To, co opowiadają, nie ma więc sensu.
– Tym, którzy uważają, że jestem cykorem, powiedzcie, żeby zapracowali sobie na walkę i spróbowali swoich sił. Zobaczymy, kto wymięknie i się podda. Ale przyjdźcie gotowi zarówno na stójkę, jak i na parter. Tyle mam do powiedzenia. Nie ma sensu mówić więcej. Gdyby od gadulstwa zależało zwycięstwo, wystawiałbym do walki papugi, bo nikt tyle nie gada. Mam u siebie czerwoną arę, która gada cały dzień, więc wygrałaby wszystko.

– Musisz mieć moc w uderzeniach, musisz mieć dobrze jiu-jitsu, zapasy w punkt i musisz być mocny mentalnie, aby wygrywać. Nie ma sensu gadać. Ilu z tych gości gada przez cały dzień, a potem gdy pora wejść do klatki, zatyka ich przez 15 czy 25 minut?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button