KSWPolskie MMA

„Na dziesięć walk Materla powinien wygrać z Pudzianem dziewięć” – trener Okniński ostrożny w typowaniu walki Khalidov vs. Pudzianowski

Trener Mirosław Okniński wziął pod lupę zestawienie Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim na grudniowej gali KSW 77.
Trener Mirosław Okniński nie ma zdecydowanego faworyta w pojedynku Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem, który uświetni grudniową galę KSW 77 w Gliwicach.

Goszcząc w programie Andrzeja Kostyry, warszawski trener zwrócił uwagę, że poprzednie starcie Pudziana – brutalny nokaut na Michale Materli – doskonale pokazało, jak nieprzewidywalny jest to sport.
– Ta walka pokazała, że wszystko jest możliwe – powiedział. – Wszyscy stawiali na Materlę, no i wygrał Pudzian. Tutaj też wszyscy stawiają na Mameda – i kto wygra? Nie wiadomo. To jest walka. To jest MMA.

Trener Okniński przypomniał, że zajmuje się MMA od 25 lat, że budował całą dyscyplinę nad Wisłą, organizując pierwsze gale, pierwsze kluby.

– Co mogę powiedzieć? – kontynuował. – Według mnie – przykro mi, bo można powiedzieć, że i Pudzian jest Polakiem, i Mamed jest Polakiem, ale Mamed jest Czeczenem. Nie patrząc na sprawy narodowościowe, uważam, że wygra… I nie chodzi o to, czy lubię Mameda, czy lubię Pudziana, bo tak różnie, ani nie przepadam za jednym, ani za drugim. To nie są jacyś moi przyjaciele – ale szanuję za umiejętności, za sport.

– Uważam, że Mamed wygra. Dlatego, że jest dużo lepszy technicznie i ma zmysł. Błysk. Na przykład Materla jest twardy i jest takim bijokiem, a Mamed jest po prostu nadzwyczajny, finezyjny. Po prostu ma ten błysk.– Nie umniejszając (Materli), bo uważam, że na dziesięć walk Materla powinien wygrać z Pudzianem dziewięć.

Do walki z Mamedem Khalidovem Mariusz Pudzianowski będzie przygotowywał się pod nowym sztabem trenerskim – choć nie wiadomo jeszcze dokładnie gdzie. Zapytany, czy podjąłby się powrotu do współpracy z byłym strongmanem, Mirosław Okniński podszedł do tematu z rezerwą.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– I Mamed, i Pudzian to są już zawodnicy u schyłku kariery – powiedział. – Myślę, że mogę pomóc ludziom takim jak Szymon Kołecki. Osobom bardzo myślącym, układającym taktykę, szczegóły.

– A tutaj jest tak, że jeżeli chodzi o Mameda, to Mamed ma ten błysk i on działa – co widzi, to robi. Nie działa według planu, który ustalają trenerzy. Pudzian znowu jest taki, że niby trenerzy ustalają plan, a on i tak ma swój plan.
– Nie wiem więc, czy bym się podpisał… Wiadomo, jakby Mariusz położył jakąś dużą walizkę, ale Mariusz jest zawsze oszczędny. Mariusz jest taki skąpy. Mówię mu: ty, bierz tam trenera od boksu, 50 zł za godzinę. A Mariusz: nie, nie, ja tu mam trenera za 35 zł. Nie chciałbym więc już pracować z Mariuszem, bo to się po prostu nie opłaca. Nie opłaca się finansowo zupełnie.

– Nie będę więc dokładał. Całe życie dokładałem do interesu.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button