„Myśli, że podbijam teraz cenę albo przygotowuję się do negocjacji” – White nadal walczy o powrót Khabiba

Były niepokonany mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zdradził, że Dana White nadal liczy na jego powrót do oktagonu.

Gdy w październiku ubiegłego roku po pokonaniu Justina Gaethje Khabib Nurmagomedov ogłosił zakończenie sportowej kariery, motywując to śmiercią ojca i wolą matki, sternik UFC Dana White nie złożył broni w walce o dalsze oktagonowe usługi niepokonanego Dagestańczyka.
Amerykański promotor zwracał uwagę, że ojciec Khabiba marzył, aby zakończył on karierę z bilansem 30-0. Podkreślał, że ogłaszając emeryturę, Dagestańczyk był pełen emocji. Twierdził, że jest w stanie przekonać go do powrotu.
Wydawało się, że wszystko zmieniło się kilka miesięcy temu, gdy Nurmagomedov oficjalnie zwakował pas mistrzowski, który następnie padł łupem Charlesa Oliveiry. Okazuje się jednak, że pomimo tego Dana White wcale nie pogodził się jeszcze z emeryturą byłego mistrza wagi lekkiej… A przynajmniej wątpliwości w tym temacie nie pozostawia główny zainteresowany

– (Dana) jeszcze nie zdał sobie sprawy, że nie wrócę i nadal się nie poddaje – stwierdził Khabib w najnowszym wywiadzie udzielonym UFC Russia. – Gdyby był zawodnikiem, nigdy by się nie poddał. Mógłby zostać znokautowany albo uduszony, ale sam by się nigdy nie poddał.

– Nie wiem, czy mogę o tym mówić publicznie, ale kilka tygodni temu zadzwonił do mnie Ali Abdelaziz i pyta: „Wiesz, o co zapytał mnie Dana White? Zapytał, dlaczego Khabib nigdy nie spytał, ile mogę mu zapłacić za powrót.” Mówię więc do Abdelaziza: „Ale to pytanie do mnie za twoim pośrednictwem czy jak?”. Odpowiedział mi, że Dana po prostu tylko pytał.

– Słuchajcie, po prostu nie jestem zainteresowany. Już przeszedłem tą drogą. Mówiłem, że zrobiłem już wszystko, co sobie założyłem. Podjąłem decyzję.– Dana White nie składa jednak broni. Nie tylko Dana, ale cała siedziba UFC w Las Vegas. Wydaje im się, że próbuję teraz podbijać cenę albo przygotowuję się do przyszłych negocjacji. Myślą, że podchodzę do tego z nastawieniem, że „Może i odszedłem, ale zapraszam, spróbujcie przekonać mnie do powrotu odpowiednimi pieniędzmi albo czymś innym”. Tak to odbieram. Wierzę jednak, że kiedyś zrozumieją mój wybór.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Cały wywiad poniżej.
Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply