UFC

„Myślę, że to z powodu tego, co dzieje się z Rosją i Ukrainą” – rewolucja w UFC? Koniec flag narodowych!

Długo opierał się Dana White naciskom z zewnątrz w sprawie nałożenia jakichkolwiek ograniczeń na rosyjskich zawodników – i w końcu się ugiął, nakładając je… na wszystkich!
Uniformizacja w UFC postępuje! Wedle najnowszych doniesień autorstwa bohatera walki wieczoru dzisiejszej gali UFC Fight Night w Las Vegas Marlona Very, flagi narodowe nie są już mile widziane w oktagonie amerykańskiego giganta.

– Nikt nie może wychodzi z flagą – powiedział Chito w rozmowie z Jose Luizem Santacruzem. – Wydaje mi się, że zdecydowali tak z powodu tego, co dzieje się z Rosją i Ukrainą.
Dotychczas Dana White i spółka nie reagowali w żaden sposób na wojnę na Ukrainie, grubą linię oddzielając sport od polityki – w przeciwieństwie choćby do organizacji Bellator czy PFL, które postanowiły nie straszyć czy też zniesmaczać co bardziej wrażliwych fanów flagą rosyjską – choć walki Rosjan odbywały się normalnie.

Jak widać, Dana White – czy może Disney lub ESPN – podejście zmieniły, tnąc jednak równo. Żaden z zawodników dzisiejszej gali nie będzie mógł wejść do oktagonu z flagą swojego kraju. Co ciekawe, akurat podczas dzisiejszej gali żaden rosyjski zawodnik nie walczy.

Marlon Vera jest pierwszym Ekwadorczykiem w historii, który wystąpi w walce wieczoru UFC. Jego przeciwnikiem będzie Rob Font.

Typowanie gali, w tym oczywiście amerykańsko-ekwadorskiego starcia, przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button